UWAGA!

Dzieci na start! Wkrótce Mini Bieg Piekarczyka

 Elbląg, Dzieci na start! Wkrótce Mini Bieg Piekarczyka
Fot. MOSiR

Mini bieg, wielkie emocje. Tak w skrócie można opisać imprezę, która odbędzie się już 19 czerwca w Elblągu. To właśnie wtedy na Torze Kalbar wystartuje kolejna edycja Mini Biegu Piekarczyka. Zapisy nadal trwają, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Najmłodsi uwielbiają ruch i wszelką aktywność fizyczną. Szczególnie, gdy mogą ją dzielić z rodzicami czy rówieśnikami. Warto tę energię naszych milusińskich skierować na szereg ciekawych dyscyplin. Najprostszą z nich jest jednak bieganie. Mini Bieg Piekarczyka to idealny moment, aby poprzez zabawę zaprzyjaźnić nasze pociechy ze sportem. Warto zachęcić najmłodsze pokolenie do aktywności tym bardziej, że ostatnie miesiące z powodu pandemii spora część dzieci spędziła głównie przed ekranami, więc zapewnienie im ruchu powinno stać się teraz priorytetem.

W bezpiecznych warunkach każde chętne dziecko będzie mogło poczuć atmosferę poważnych zawodów i zobaczyć, że warto się starać i angażować. Zwłaszcza, że wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca, otrzymają pamiątkowy medal. Dla wielu z nich może to być początek niemałej kolekcji lub kontynuacja już wcześniej rozpoczętej sportowej rywalizacji. Najważniejsza będzie jednak przede wszystkim dobra zabawa. Po zakończeniu zawodów na terenie Toru Kalbar trwać będzie festyn, na którym dzieci będą mogły skorzystać z różnych atrakcji. Będą elektryczne hulajnogi, zabawy przygotowane przez animatorów, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji. Współorganizatorem Mini Biegu Piekarczyka jest Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

W Mini Biegu Piekarczyka wszystkie trasy będą wytyczone zgodnie z kategoriami wiekowymi. Najmłodsi będą mogli pobiec razem z rodzicami lub opiekunami, a ci trochę starci samodzielnie zmierzą się z dystansami:

12-13 lat – 400 m

9-10-11 lat – 300 m

7-8 lat – 200 m

5-6 lat – 200 m

3-4 lata – 100 m(z rodzicami lub samodzielnie)

0-2 lata – 50 m (dzieci z rodzicami, chwyt za rękę)

 

Zgłoszenia na Mini Bieg Piekarczyka będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem strony www.biegpiekarczyka.pl.Wchodząc trzeba kliknąć w menu „Zgłoszenia” i później w „Formularz zgłoszeniowy”, wówczas pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez www.elektronicznezapisy.pl. Opłata startowa to 20 zł. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do dnia 14.06.2021r.do godz. 12:00.

Każdy z uczestników Mini Biegu Piekarczyka ma możliwość zakupienia koszulki technicznej biegu. Zakupu można dokonać poprzez przesłanie zamówienia na adres imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru koszulki: 104 cm, 110cm, 120cm, 130cm,140 cm, 150cm, 160cm. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do dnia 06 czerwca. Koszt zakupu koszulki wynosi również 20 zł.

Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym jest Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak zwykle Elbląskie zawody. Dzieci puszcza jak im pasuje bez żadnej dekoracji miejsc 1-3 a kasę 20 zł trzeba płacić.
 • Wszystko to mamy dzięki Jarkowi. Bo to wszystko po prostu nam się należy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Teofil_Skorupa(2021-05-25)
 • @Marcha - teraz nie ma ocen w szkołach w początkowych klasach, na większości zawodów nie ma podium dla dzieci. medale dostają wszyscy bo najważniejszy jest udział. dzieci nie uczą się chorej rywalizacji tylko tego jak to jest na zawodach. oczywiście że się ścigają i chcą być jak najlepsi ale tu naprawdę nie chodzi o zajęcia najwyższego miejsca. bardzo dobrze że tak jest :)
 • Nie wiem na jakich zawodach bywasz ale jeżdżę z córką już 2-3 lata po różnych zawodach i 99% jest podium. To jest rzecz normalna, dzieci też trzeba tego nauczyć ale wytłumaczyć bo to jest sportowa rywalizacja. Myślisz że jak nie ma podium to nie rywalizują. .. Pobawić się można w piasku a na zawodach jest rywalizacja i tego nikt nie zmieni
Reklama