UWAGA!

Dzień Dziecka na sportowo

 Elbląg, Dzień Dziecka na sportowo

Zabawy dla całej rodziny, pokazy artystyczne, fitness na świeżym, turniej piłki nożnej, konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji. A wszystko to całkowicie za darmo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają 1 czerwca od godz. 11.00 do parku przy ul. Mickiewicza na festyn pod nazwą Sportowy Dzień Dziecka.

Program pikniku obfituje w wydarzenia, które z pewnością spodobają się wszystkim, najmłodszym uczestnikom. Gry i zabawy, turniej piłki nożnej drużyn trzyosobowych, konkursy z nagrodami, basen z kulkami czy fitness na świeżym powietrzu, to główne punkty niedzielnego festynu. A to naprawdę nie wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane dla dzieci z okazji ich święta.
       - Chcieliśmy zrobić coś dla dzieci w dniu ich święta, a że najbliższy nam jest sport, dlatego postanowiliśmy, by ten dzień najmłodsi spędzili bardzo aktywnie - mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Stąd też w naszym programie królują wydarzenia sportowe, choć innych atrakcji także nie zabraknie. Chcemy w ten sposób pokazać mieszkańcom Elbląga, że MOSiR nie tylko organizuje zawody dla dorosłych. Nasz festyn to doskonała alternatywa do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.
       Niedzielny festyn skierowany jest do różnych grup wiekowych i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Impreza rozpocznie się punktualnie o godz. 11.00 na scenie, która zlokalizowana zostanie tuż obok skateparku. To właśnie tam na dzieci czekać będzie wiele zabaw i atrakcji. Zabawa potrwa do godz. 16.
       - Dzięki zaangażowaniu i hojności sponsorów udało nam się pozyskać sporo nagród i upominków także nikt, kto będzie bawił się razem z nami i weźmie udział w konkursach, nie odejdzie z pustymi rękoma - informuje Krzysztof Panas współorganizator imprezy. - Przez cały czas trwania zabawy towarzyszyć nam będzie świetna muzyka. To ma być niezapomniany dzień dla całych rodzin.
       Nie zabraknie oczywiście sportowej rywalizacji. Zorganizowane zostaną m.in.: turniej drużyn 3-osobowych, konkurs żonglerki i odbijania piłki głową. Gośćmi specjalnymi będą piłkarze Olimpii, którzy przeprowadzą z dziećmi wspólny trening. To jednak nie wszystko. Na każdego, kto tego dnia przyjdzie do parku przy ul. Mickiewicza, czeka jeszcze wiele innych uciech.
       Oprócz zabaw typowo sportowych dla najmłodszych przygotowano także inne atrakcje. W czasie festynu dzieci będą mogły obejrzeć wozy policyjne i strażackie, pomalować sobie twarz czy pobawić się w basenie wypełnionym kulkami. Wśród bawiących przechadzać się będą szczudlarze. Przygotowano także pokaz na skateparku.
       - Jesteśmy po rozmowach z dwiema działającymi w Elblągu grupami, które na co dzień trenują na skateparku - dodaje Krzysztof Panas. - Oni także przyłączyli się do organizacji imprezy i tego dnia dadzą próbkę swoich możliwości w pokazach akrobatycznych umiejętności jazdy na rowerach i deskorolkach.
       Organizatorzy imprezy nie zapomnieli również o dorosłych. Dla nich przygotowano zajęcia fitness z wykorzystaniem urządzeń do ćwiczeń znajdujących się w parku, pokaz zumby, a także konkurencje w których uczestniczyć będą całe rodziny. Na miejscu będzie można zakupić także gorący posiłek, kawę, herbatę, słodycze i napoje.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama