UWAGA!

Dziewczyny z ELWO ETNY blisko podium (piłka nożna)

Młody elbląski zespół kobiecy piłki nożnej halowej Elwo Etna pokazał się z bardzo dobrej strony na I Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Malborka. W stawce 24 ekip elblążanki uplasowały się na 4. miejscu, przegrywając „pudło” minimalnie 0:1 z Cartusią Kartuzy.

Premierowa impreza o Puchar Burmistrza Malborka Andrzeja Rychłowskiego zgromadziła na starcie wiele utytułowanych ekip kobiecego futbolu na czele z gdyńską Checzą, Cartusią Kartuzy, Sztormem Gdynia i pierwszoligowymi futsalistkami z Chojnic Red Devils Ladies. Elblążanki od początku dzielnie radziły sobie w doświadczonym gronie rywali, ale w pierwszym meczu, choć niepodzielnie rządziły na boisku i miały przygniatającą przewagę, to musiały przełknąć gorycz porażki 0:1 z LUKS Sport z Kulturą Mazuchówka. W kolejnym starciu na ich drodze stanęły dziewczęta z Red Devils i ten emocjonujący pojedynek zakończył się podziałem punktów po remisie 0:0, a z dobrej strony w tym pojedynku pokazała się debiutująca pomiędzy słupkami bramki Małgorzata Gawryołek. Taki rozwój wypadku, jeden punkt po dwóch meczach sprawił, że trzecia konfrontacja, mecz z gospodyniami Orłem II Malbork, był pojedynkiem o pozostanie w turnieju. Aby awansować do fazy pucharowej zawodniczki z Elbląga musiały zaaplikować rywalkom minimum cztery bramki. Plan ten zrealizowały w dwustu procentach i bezapelacyjnie zwyciężyły 8:0.
       Na dalszym etapie rywalizacji Elwo Etna musiała się zmierzyć z aktualnym liderem II ligi piłkarskiej kobiet Sztormem Gdynia i ten rywal okazał się za mocny dla trenujących od niedawna elblążanek. Gdynianki wygrały pewnie 3:0, choć wszystkie gole zdobyły w ostatnich pięciu minutach meczu wykorzystując swoje większe doświadczenie i korzystając z ogromnego zmęczenia zespołu z Elbląga.
       W meczu o trzecie miejsce przeciwko Cartusi Elwo Etna znów zagrała z zębem i nie ustępowała rywalkom, jednak nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną stronę. Po zamieszaniu podbramkowym zespół z Kartuz zdobył jedyną bramkę meczu, a elblążankom na pocieszenie pozostał Puchar Fair Play, który został wręczony przez burmistrza Malborka.
       - To kolejny turniej, który pokazał, że wykonywana przez nas praca idzie w dobrym kierunku. Dziewczyny zagrały z ogromnym zaangażowaniem, ale starały się grać poukładaną, dojrzałą piłkę. Dobrym przykładem był tu mecz z Red Devils Chojnice, który pokazał jak na dłoni efekty pracy sztabu szkoleniowego. Cieszę się z gry i z zajęcia 4. Miejsca w tej imprezie – skomentował po zawodach menager zespołu Elwo Etna Zbigniew Urbaniak.
       I Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Malborka zwyciężył zespół Sztormu Gdynia, który w finale wygrał 5:0 z Luks Sport z Kulturą Mazuchówka.
      
       Skład ELWO ETNA Elbląg: Małgorzata Gawryołek, Dorota Proch, Katarzyna Kazimierczyk, Marlena Zaleszczenko, Agata Brzezińska, Pamela Chyła, Natalia Skierkowska, Julia Jaworska, Justyna Jurkowska, Katarzyna Czarnecka. Trener Piotr Sieńczak, menager Zbigniew Urbaniak.
      
       Sponsorzy drużyny: PHU Hydrobud, Serwis Opon Dana, Hotel Srebrny Dzwon.
      
      
      
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama