UWAGA!

Dziewięcioro elblążan w kadrze Polski (wrotkarstwo)

Prezydium Polskiego Związku Wrotkarskiego ogłosiło skład kadr narodowych na sezon 2007. Z Warmii i Mazur reprezentacyjne nominacje otrzymało dziewięcioro wrotkarzy, wszyscy trenują w elbląskich klubach Viking i Orzeł.

- Kadra w poszczególnych kategoriach wiekowych liczy 39 zawodniczek i zawodników - informuje Ryszard Białkowski, selekcjoner kadry. - Przy nominacjach uwzględnione zostały wyniki sportowe z ubiegłego sezonu. Kadrowicze pochodzą z czołowych klubów wrotkarskich kraju. Takie ośrodki mamy w Tomaszowie Mazowieckim, Lubinie, Warszawie, Poznaniu, Słomczynie, Tomaszowie Lubelskim i Elblągu. Po torowych i ulicznych mistrzostwach Polski z powołanej kadry wyłonione będą reprezentacje na mistrzostwa Europy i świata - mówi trener.
     Nominacje do kadry seniorek uzyskały Katarzyna Szewczuk i Magdalena Krychniak z UKS Viking. W kadrze juniorów „B” z roczników 1992-93 są Sebastian Kłosiński (Orzeł) i Daniel Mazurek (Viking). Do kadry juniorów „C”, roczniki 1994-95 powołani zostali zawodnicy Vikinga: Artur Kisielewski, Sylwester Angowski, Mateusz Brydziński, Łukasz Mazurek i Patryk Klementowski.
     Inauguracja nowego sezonu wrotkarskiego odbędzie się 28 kwietnia w Elblągu pierwszą edycją zawodów o Grand Prix 2007.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama