UWAGA!

Echa mistrzostw w Gliwicach (taniec sportowy)

Piąte miejsce Bartka Szkutnika i Ali Minkiewicz, trzynaste Mariusza Pilipczuka i Pauliny Peters na mistrzostwach Polski w 10 tańcach w kategorii junior starszy, to dobry wynik naszych tancerzy - mówi Antoni Czyżyk, prezes Stowarzyszenia Jantar i trener tancerzy.

W gliwickiej hali sportowej „Sośnica” odbyły się mistrzostwa Polski w 10 tańcach. To szczególna konkurencja, bowiem pary taneczne musiały się wykazać umiejętnościami w pięciu tańcach standardowych i pięciu latynoamerykańskich. O miejscach w mistrzostwach decydowała suma wyników uzyskanych w każdym z tańców. Tancerzy w finale jawnie oceniało dziewięcioosobowe jury w międzynarodowym składzie.
     W kategorii junior starszy wystartowało 51 par z czołowych klubów kraju, w tym gronie było sześć elbląskich par. Do szóstki finalistów zakwalifikowała się jedna - Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz, zajmując piąte miejsce w kraju.
     - To efekt trwających od ubiegłego roku przygotowań do nowego sezonu, który rozpoczął się mistrzostwami w Gliwicach - ocenia Antoni Czyżyk. - Bartek z Alą po standardzie mieli miejsce na podium. Nie jesteśmy jednak mocni w tańcach latynoamerykańskich. Priorytetem są tańce standardowe i w tej kategorii upatruję dużo większych szans na medalowe pozycje dla naszych par. Do mistrzostw w standardzie mamy jeszcze dwa tygodnie. Jest więc czas na szlif formy i odpowiednie przygotowanie na wyjazd do Warszawy, gdzie na początku marca będą rozegrane mistrzostwa.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak pięknie pan Minkiewicz pisze o wnuczce. Ich pozycja to brdzo dobry wynik, ale warto było też wspomnieć o innych parach, które zajęły dobre miejsca na MP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zainteresowana(2007-02-19)
 • No tak bo trenerzy od latiny są u nas do bani i dlatego takie wyniki a nie inne. Chyba pora na zmiany !!! Gratulacje dla Ali i Bartka !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tancerz(2007-02-19)
 • Gdyby utworzono foramcje latynoamerykańską ciekawa jestem ilu tancerzy nie zmieniłoby fachu :P:P Znam tancerzy z Jantara i nie raz słyszałam, ze wolą łacine a brak odpowiednich trenerów..;/ Z braku laku dobry kit... Szkoda,bo tańcze i wiem, ze łacina cieszy sie ogromnym zainteresowaniem. Sama bym wolała formacje latino...a tak pozostaje mi standard... Btw. Ali i Bartkowi serdeczne gratulacje :):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ballet-girl(2007-02-20)
Reklama