UWAGA!

El-Futbol Cup 2022

 Elbląg, El-Futbol Cup 2022

Łącznie pięć turniejów w pięciu kategoriach wiekowych to propozycja dla młodych adeptów piłki nożnej, którą przygotowała Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol Elbląga. Pierwsze zawody w najbliższą sobotę (15 stycznia).

- Inicjatywa jest sporym przedsięwzięciem logistycznym. Do każdego turnieju należy przygotować się w sposób perfekcyjny, taki mamy cel. Zapraszamy drużyny z wielu województw, aby uatrakcyjnić rywalizację i pozwolić skonfrontować umiejętności z przeciwnikami, z którymi chłopcy nie grają na co dzień - informuje jeden z organizatorów i zarazem trenerów El-Futbol Grzegorz Żak.

W pierwszych zawodach (sobota, 15 stycznia) wystąpią chłopcy z rocznika 2012. Tego dnia, oprócz dwóch drużyn El-Futbol, zagrają: dwie drużyny Olimpii Elbląg, dwie Gedanii Gdańsk, Osiczanka Osice, AP Polonia Pasłęk, Zatoka Braniewo oraz Warmia Olsztyn. Wszystkie spotkania odbędą się w hali HSW przy al. Grunwaldzkiej 135.

- Na każdy turniej mamy dopięte zgłoszenia. Mam nadzieję, że nie dojdzie do niespodziewanych zawirowań, przeciwności losu i nie będziemy musieli szukać zastępstw. Cieszę się, że rywalizacja opierać się będzie na drużynach z kilku województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego - dodał Grzegorz Żak.

Organizatorzy dodają, że sponsorzy Akademii zadbali o atrakcyjność nagród, również skupiono się na kwestii profesjonalizacji organizacyjnej. Będą relacje video oraz foto, na zawodach będzie się pojawiał profesjonalny spiker.

- Poza radością, jaką chcemy dać wszystkim zawodnikom, naszym zadaniem jest ich piłkarski rozwój, aby w przyszłości grali na jak najwyższym poziomie - zakończył Grzegorz Żak.

qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama