Elbląg i Giżycko w ćwierćfinałach (piłka ręczna)

Znane są już ostateczne wyniki rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorek w piłce ręcznej. Po weryfikacji wszystkich meczów przez Komisję Gier i Dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, awans do ¼ Mistrzostw Polski zdobyły drużyny Startu Elbląg i UKPR Giżycko.

Piłkarki ręczne Startu Elbląg wygrały wszystkie mecze w lidze. Pokonały UKPR Giżycko 30:18 i 27:25, LUKS Orlik Reszel 36:20 i 40:25 oraz ULKS Rolek Reszel 48:18 i 41:33. W klasyfikacji najlepszych snajperek zwyciężyła Milena Kołodziejczyk z UKPR Giżycko, która zdobyła 60 bramek, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Borkowska z elbląskiego Startu z 40 bramkami. W tabeli fair play na pierwszym miejscu ULKS Rolek z Reszla z 42 minutami wykluczeń, drugi LUKS Orlik z Reszla z 46 min., a na trzecim miejscu Start Elbląg, którego zawodniczki przesiedziały 50 minut na ławce kar.
     Trenerem drużyny Startu jest Dariusz Lotkowski. Już niebawem elblążanki będą gospodyniami turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski. To dodatkowy atut na awans zespołu do półfinału mistrzostw.