UWAGA!

Elbląg na mapie parkrun

 Elbląg, Elbląg na mapie parkrun
(fot. parkrun Polska)

W sobotę, 12 czerwca, w Elblągu zadebiutuje parkrun – cykl bezpłatnych, pozbawionych rywalizacji spotkań, organizowanych przez wolontariuszy na całym świecie. Będą odbywać się co tydzień o godz. 9 w parku Modrzewie.

Pierwszy parkrun odbył się w 2004 roku w angielskim Teddington, wzięło w nim udział 13 osób. Od tego czasu idea takich cyklicznych spotkań w parkach przyjęła się w 22 krajach świata, w 1900 lokalizacjach. W Polsce jest ich ponad 70, od soboty 12 czerwca dołączy do nich Elbląg.

Parkrun jest dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe, a udział w nim jest bezpłatny. Po jednorazowej rejestracji na stronie internetowej uczestnik otrzymuje kod, który pozwala mu uczestniczyć w każdym takim biegu na świecie. Organizatorzy mierzą czas (dystans to zawsze 5 km) i prowadzą klasyfikację uczestników, jednak nie czasy i rekordy są tu najważniejsze, ale udział i wspólne spotkanie. W Polsce parkrun odbywa się co sobotę o stałej porze – godz. 9.

- Startuję w wielu biegach masowych, zawsze na końcu, czując presję najlepszych, dlatego szukałam jakiegoś rozwiązania dla siebie. Stwierdziłam, że idea parkrun to jest to! Brakowało jej w Elblągu, więc postanowiłam zaangażować się w organizację takich wydarzeń. Ważna jest wspólna aktywność (biegiem, truchtem lub marszem), przyjacielska atmosfera, brak rywalizacji o nagrody, grupa zaangażowanych wolontariuszy, cykliczność. Oprócz zaawansowanych biegaczy w parkrun przede wszystkim mogą razem potruchtać takie osoby jak ja czy oraz młoda mama z wózkiem, babcia z wnukiem... - mówi Renia Sowa, elbląska koordynatorka parkrun.

Elbląg zadebiutuje na mapie parkrun 12 czerwca (to dzień reaktywacji biegów w całym kraju po zniesieniu pandemicznych obostrzeń). Trasa elbląskiego parkrun wiedzie alejkami parku Modrzewie. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania 4 pętle. Start został zlokalizowany na wysokości polany z drewnianymi leżakami.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, przypominając jednocześnie o zachowaniu reżimu sanitarnego. Pamiętajcie o zarejestrowaniu się na stronie i wzięciu ze sobą wydrukowanego kodu uczestnika – apelują elbląscy organizatorzy parkrun.

Szczegóły na temat elbląskiego parkrun znajdziecie na stronie internetowej i profilu fejsbookowym.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama