UWAGA!

Elbląscy brydżyści w Wilnie

 Elbląg, Elbląscy brydżyści w Wilnie
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Na przełomie września i października w hotelu Crowne Plaza w Wilnie odbyły się XIII Igrzyska Europy małych federacji brydżowych. W późniejszych dniach, w tym samym miejscu odbył się międzynarodowy festiwal brydżowy - Vilnius Cup 2021, w którym udział wzięli również elblążanie.

W igrzyskach małych federacji brydżowych wzięły udział 22 drużyny reprezentujące Europę, w tym między innymi: Bogusław Gierulski z Elbląga, Jerzy Skrzypczak z Mrągowa, Wojciech Olański z Wrocławia, Vytautas i Erikas Vainikonisovie z Wilna i oraz Andriej Arlovich z Mińska. Motorem napędowym teamu był duet Bogusław Gierulski, Jerzy Skrzypczak. Zespół otrzymał tytuł wicemistrza wraz ze srebrnymi medalami

Kilka dni później, podczas trzydniowego Vilnius Cup udział wzięła kolejna reprezentacja Elbląga, tym razem w składzie: Regina Wołek, Anna Dworakowska, Bogusław Gierulski, Marek Czapliński i Andrzej Szyc. Na starcie stanęły 102 duety. W turnieju par 9. miejsce w zajął duet Bogusław Gierulski, Jerzy Skrzypczak.

- Naszym zdaniem udział w zawodach był promocją naszego miasta na arenie międzynarodowej. Godnie reprezentowaliśmy nasze miasto i cieszę się, że jestem członkiem reprezentacji Elbląga. W czasie wolnym między zawodami zwiedzaliśmy zabytki Wilna, które ze względu na bogatą historię, piękną architekturę i tętniącą życiem atmosferę, uważane jest za jedno z najlepszych miast turystycznych Europy. Festiwal Vilnius Cup dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń i pozostawił miły obraz Wilna. Nie zapomnimy tez świetnych wspomnień z bankietu w Olympic Casino w Wilnie, który miał charakter integracyjny. Nawiązaliśmy wiele wspaniałych znajomości z uczestnikami Vilnius Cup 2021 - opowiada Regina Wołek, jedna z uczestniczek.

W niedzielę w czasie ceremonii zakończenia festiwalu zwycięzcom turniejów par i drużynowych zostały wręczone oskary brydżowe. Statuetki, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli Vytautas i Erikas Vainikonis a uczestnicy zawodów, owacjami na stojąco, podziękowali organizatorom za spotkanie. Prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, Bogusław Gierulski, zaprosił wszystkich uczestników zawodów na żuławski międzynarodowy kongres brydżowy im. arcymistrza Mirosława Wołka, który odbędzie się w marcu 2022 roku.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama