UWAGA!

Elbląscy judocy na Olimpiadzie Młodzieży

Pod koniec kwietnia odbędą się eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których wezmą udział elbląscy judocy.

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni kwietnia w naszej dyscyplinie będą eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – informował w poniedziałek Tomasz Gadaj, trener judoków MKS Truso. – Moi zawodnicy solidnie trenowali, a ja liczę, że tradycyjnie staną na wysokości zadania i powalczą w majowym finale olimpiady w Józefowie.
       Trener ma powody do zadowolenia, gdyż 22 kwietnia, awans wywalczyło trzech zawodników Truso. W elbląskiej reprezentacji wystąpi również trójka judoków z UKS Tomita.
       W zakończonych eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Szubinie pod Bydgoszczą uczestniczyło 117 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Byli w tym gronie judocy z elbląskich klubów MKS Truso i UKS Tomita. Elblążanie nie zawiedli oczekiwań swoich trenerów Zbigniewa Wołoszyna z Tomity i Tomasza Gadaja z Truso.
       Elbląg na olimpiadzie reprezentować będą: w kategorii wagowej 55 kg – Kamil Strzyżewski (Truso), 60 kg – Jakub Płocheć (Truso), 66 kg – Tomasz Stanicki (Tomita), 90 kg – Paweł Makarewicz (Tomita), + 90 kg – Oskar Goliński (Truso) i Adrian Łoś (Tomita).
       Zawodniczką rezerwową w kategorii + 70 kg jest Katarzyna Wanatowska (Truso).
       Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo odbędą się w Józefowie k/Warszawy. Pierwsi wystartują judocy – w dniach 1–2 maja, a następnie judoczki (3–4 maja).
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama