Elbląscy kajakarze z medalami

Elbląg, Elbląscy kajakarze z medalami

21 czerwca odbyły się XXVIII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Memoriał Jana Raabe w Sztumie. Zawodnicy z 20 klubów z całej Polski zmagali się na dystansach 200 m, 500 m, 1000 m. Elbląscy kajakarze z ZKS „Olimpia” zdobyli łącznie 10 medali.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii dzieci na dystansie 500 m okazał się Przemysław Rojek. Brązowy medal w kategorii młodzika zdobył Jakub Żukowski na dystansie 1000 m. Na medal spisały się również elbląskie juniorki Marta Witkowska oraz Marcelina Kreczman, które na dystansie 500 m zdobyły brązowy medal. Kanadyjkarze Piotr Kreczman i Marek Głuch (medaliści Mistrzostw Polski w maratonie kajakowym z ubiegłego sezonu) ukończyli swój bieg na trzecim miejscu. Mistrzem weteranów na dystansie sprinterskim 200 m był Mirosław Kreczman. W kategorii kobiet pierwsze trzy miejsca należały do klubu z Elbląga. Na podium stanęły Agnieszka Banaś, Anetta Klimowska i Karolina Tocha.
       Przed zawodnikami Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego w Węgorzewie, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!