UWAGA!

Elbląscy trenerzy podnieśli kwalifikacje

 Elbląg, Elbląscy trenerzy podnieśli kwalifikacje
(fot. archiwum prywatne Kamila Syroki)

Kamil Syroka i Karol Przybyła, trenerzy na co dzień pracujący w Akademii Piłkarskiej ZKS Olimpii Elbląg, uzyskali dyplomy i licencje trenerskie UEFA Elite Youth A. To drugie w kolejności najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA.

Najważniejszymi kryteriami przyjęcia na kurs trenerów UEFA Elite Youth A było posiadanie ważnej licencji trenera UEFA A i pozytywne zaliczenie egzaminów wstępnych składających się z części teoretycznej i praktycznej. Zdobyte przez elblążan uprawnienia są przedostatnim szczeblem w ścieżce kształcenia trenerów. Najwyższą możliwą licencją jest UEFA PRO.
       Uczestnicy mieli możliwość odbycia sesji wyjazdowych m.in. w klubie Premier League Southampton FC, by poszerzyć wiedzę z organizacji pracy w profesjonalnym klubie, sposobu pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z reprezentantem Polski i zawodnikiem Southampton FC Janem Bednarkiem, który podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w treningu i pracy szkoleniowej pomiędzy Polską a Anglią.
       Sam kurs zorganizowała Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest wyłącznym partnerem w ramach Programu Kształcenia Trenerów UEFA. Kandydaci, którzy pragnęli ukończyć kurs, musieli wykazać się 100-procentową obecnością, przygotowaniem i obronieniem przed Komisją Egzaminacyjną PZPN pracy dyplomowej czy chociażby zdaniem egzaminu teoretycznego i praktycznego.
       Kamil Syroka to obecnie trener rocznik 2008, zaś Karol Przybyła pracuje z rocznikiem 2002 oraz jest trenerem koordynatorem Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg.
       Co ciekawe, ale póki co niezwiązane z drugoligową Olimpią, od sezonu 2017/18 licencję UEFA Elite Youth A będą musieli posiadać koordynatorzy szkolenia młodzieży w klubach Ekstraklasy.
       Trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju osobistego.
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama