UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy trenerzy podnieśli kwalifikacje

 
Elbląg, Elbląscy trenerzy podnieśli kwalifikacje
(fot. archiwum prywatne Kamila Syroki)

Kamil Syroka i Karol Przybyła, trenerzy na co dzień pracujący w Akademii Piłkarskiej ZKS Olimpii Elbląg, uzyskali dyplomy i licencje trenerskie UEFA Elite Youth A. To drugie w kolejności najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA.

Najważniejszymi kryteriami przyjęcia na kurs trenerów UEFA Elite Youth A było posiadanie ważnej licencji trenera UEFA A i pozytywne zaliczenie egzaminów wstępnych składających się z części teoretycznej i praktycznej. Zdobyte przez elblążan uprawnienia są przedostatnim szczeblem w ścieżce kształcenia trenerów. Najwyższą możliwą licencją jest UEFA PRO.
       Uczestnicy mieli możliwość odbycia sesji wyjazdowych m.in. w klubie Premier League Southampton FC, by poszerzyć wiedzę z organizacji pracy w profesjonalnym klubie, sposobu pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z reprezentantem Polski i zawodnikiem Southampton FC Janem Bednarkiem, który podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w treningu i pracy szkoleniowej pomiędzy Polską a Anglią.
       Sam kurs zorganizowała Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest wyłącznym partnerem w ramach Programu Kształcenia Trenerów UEFA. Kandydaci, którzy pragnęli ukończyć kurs, musieli wykazać się 100-procentową obecnością, przygotowaniem i obronieniem przed Komisją Egzaminacyjną PZPN pracy dyplomowej czy chociażby zdaniem egzaminu teoretycznego i praktycznego.
       Kamil Syroka to obecnie trener rocznik 2008, zaś Karol Przybyła pracuje z rocznikiem 2002 oraz jest trenerem koordynatorem Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg.
       Co ciekawe, ale póki co niezwiązane z drugoligową Olimpią, od sezonu 2017/18 licencję UEFA Elite Youth A będą musieli posiadać koordynatorzy szkolenia młodzieży w klubach Ekstraklasy.
       Trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju osobistego.
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama