UWAGA!

Elbląska Gala Sportowa

Elbląg, Nagrodzeni przez prezydenta
Nagrodzeni przez prezydenta (fot. Paweł Serocki).

W piątkowy wieczór Salę Rycerską Biblioteki Elbląskiej wypełnili elbląscy sportowcy, trenerzy, działacze i zaproszeni goście. Powodem spotkania była tradycyjna Elbląska Gala Sportowa, podsumowująca dokonania elbląskich drużyn i najlepsze, indywidualne osiągnięcia sportowców w roku 2006. Zobacz fotoreportaż.

Gratulacje sportowcom za wyniki, działaczom za trud organizacyjny i podziękowania sponsorom przekazał Artur Zieliński, wiceprezydent miasta. Wręczył też nagrody prezydenta za szczególny wkład w rozwój elbląskiego sportu, honorując Jerzego Dąbrowskiego, trenera lekkoatletów IKS Atak obchodzącego w tym roku jubileusz 50-lecia działalności sportowej; Krzysztofa Stęplewskiego - trenera bokserów UKS Kontra; Macieja Romanowskiego - prezesa piłkarzy Olimpii i Jerzego Kuczyńskiego - dziennikarza „Dziennika Elbląskiego”.
     Wręczono także listy gratulacyjne trenerom, sportowcom weteranom i grawertony sponsorom elbląskiego sportu. Sportowym wydarzeniem roku 2006 uznano elbląski finisz etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.
     Waldemar Buszan, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Warmii i Mazur honorował pucharami marszałka województwa Jacka Protasa jubilata Jerzego Dąbrowskiego, a także kluby sportowe KS Orzeł, KSW Tygrys i MKS Truso za wysokie lokaty we współzawodnictwie krajowym w sporcie dzieci i młodzieży. Kilkunastu osobom oryginalne statuetki od władz województwa wręczył Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.
     Władze Elbląga uhonorowały okolicznościowymi statuetkami kapitanów drużyn, które zajęły wysokie lokaty w rywalizacji w makroregionie i mistrzostwach kraju. Takie osiągnięcia w minionym roku zanotowały zespoły piłki nożnej, piłki ręcznej kobiet i mężczyzn, piłki siatkowej oraz złote formacje taneczne EKT Jantar. Docenieni zostali też sportowcy indywidualni. Pamiątkowe statuetki trafiły do 78 zawodniczek i zawodników.
     Atmosferę gali uatrakcyjnił zespół jazowy Młodzieżowego Domu Kultury i prezentacja filmu Telewizji Elbląskiej o sportowych wydarzeniach roku 2006.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Na gali jak co roku również odznaczani statuetkami zostają zawodnicy niepełnosprawni. Jednak odbywa się to na samym końcu, a nie tak jak powinno przy każdej konkurencji. Zarówno w sportach drużynowych jak i indywidualnych, nie rozdzielając na zdrowych i niepełnosprawnych. Jest to bardzo niesmaczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obecna(2007-01-20)
 • Krzysiek !!! Gratulacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darek z Monachium(2007-01-22)
 • Gzieś się ukazał komentarz dotyczący niepełnosprawnych sportowców! Chyba go usunięto! A szkoda!! może obrażał uczucia tych wspaniałych, walczących o jakość swego życia, PEŁNOSPRAWNYCH LUDZII, ale mógłby sie stać zalążkiem dyskusji na temat wartości takich osiągnięć. Bo niepełnosprawni sportowcy nie powinni budzić niesmaku, a ogromny PODZIW!!! Mają do pokonania tyle, ile nie zmieści sie ni w głowie, ni w ciele zdrowego, pełnosprawnego sportowca. Brawo!!!! Oni powinni byc odznaczani nie razem z pełno sprawnymi. Oni powinni zostać odznaczeni na PIERWSZYM MIEJSCU!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Głos Człowieka(2007-01-23)
 • Na tym zdięciu widzę samych niepelnosprawnych!
 • Wacek nawet nie jesteś wart,żeby ci sprzedać kopa w d..ę,gdyby nawet tak było co nie jest prawdą, to rzeczywiście jest z czego żartować.
Reklama