Elbląska Liga Halowa: pauzowała Superliga (piłka nożna)

W miniony weekend na parkietach zaprezentowały się zespoły I, II i III ligi ELH. Tym razem do rywalizacji nie stanęły ekipy SuperLigi, które miały wolne. Najwięcej niespodzianek zanotowano w I lidze, gdzie porażek doznała cała prowadząca w tabeli czwórka zespołów.

I liga: przegrała cała góra
       Zgodne porażki zespołów zajmujących miejsca od 1-4 w I lidze ELH sprawiły, że rywalizacja na tym poziomie rozgrywek nabrała jeszcze większych rumieńców. Tabela ligi uległa „spłaszczeniu”, różnice punktowe są minimalne, a kibice mogą mieć pewność, że w kolejnych seriach emocji nie zabraknie.
       Lider G-9 w dosyć niespodziewany sposób uległ 2:3 C.R.P. Wopal. O takim końcowym rozstrzygnięciu zadecydował sam początek meczu, kiedy to po trzech minutach C.R.P. prowadził 2:0 po golach Pawła Pachuty i Szymona Trusiło. „Gimnazjaliści” starali się odrobić straty, zdobyli nawet w 9. minucie kontaktową bramkę (samobój Damiana Bukowskiego z C.R.P.), ale Wopal jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie (gol Michała Lewandowskiego w 12. minucie). Po zmianie stron G-9 zdominowało wydarzenia na boisku, ale wystarczyło to jedynie do zdobycia drugiej bramki i ustalenia końcowego wyniku na 3:2 dla Wopalu.
       Podobnie jak G-9 tak i Wojewódzki Szpital Zespolony w 4. kolejce doznał pierwszego uszczerbku punktowego. W tym przypadku kibice również oglądali zacięty pojedynek i minimalne, jednobramkowe, zwycięstwo Unijnej Szkoły Europejskiej w stosunku 5:4. Początek spotkania to jednak dobra postawa wicelidera, który od 2. minuty prowadził po golu Dariusza Sobotowicza. To jednak jedynie bardziej zmobilizowało ekipę USE, która w przeciągu 120 sekund najpierw wyrównała, a potem objęła prowadzenie (bramki Łukasza Cieśluka i Andrzeja Szydłowskiego). Do przerwy każda z ekip zdobyła jeszcze po golu (na 3:1 dla USE Patryk Kurleto, na 2:3 ponownie Sobotowicz) i na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 3:2 dla USE. Po zmianie stron dwa decydujące ciosy zadała Unijna Szkoła Europejska (Kurleto, Szydłowski) i ambitnie grający WSzZ (gole Sebastiana Paszkiewicza i Henryka Jurczyńskiego) nie był w stanie odwrócić już losów meczu i musiał się pogodzić z pierwszą porażką w obecnym sezonie.
       Los prowadzącej dwójki podzieliły trzecie w tabeli przed tą kolejką Stokrotki, które nie sprostały Dream. W tym pojedynku padło również dziewięć goli, ale znacznie lepsi okazali się halowi futboliści Dream, którzy wbili rywalom aż sześć z nich. Strzelanie dla Dream rozpoczęli Paweł Bieńko i Tomasz Nowicki, dzięki czemu ich drużyna do przerwy prowadziła 2:0. Druga odsłona przyniosła jeszcze siedem trafień, ale także tą część meczu w stosunku 4:3 wygrał Dream.
       „Wyczyny” ekip z czuba skopiował czwarty w klasyfikacji Wiarus, który nie potrafił poradzić sobie z AC Mapei. Mecz był jednak bardzo wyrównany i zacięty, a do przerwy było 1:1 po golach Michała Jezierskiego (AC Mapei) i Tomasza Bandurskiego (Wiarus). Po zmianie stron padła tylko jedna bramka, a zdobył ją ponownie Jezierski, którym tym samym dał trzy punkty AC Mapei.
       W tej kolejce wykrystalizował się zdecydowany outsider ligi, którym został Szewczyk. W meczu dwóch najsłabszych zespołów został bowiem rozbity aż 5:1 przez przedostatnią w tabeli Boma Meble. Do 20. minuty meczu wydawało się, że Szewczyk będzie w stanie nawiązać walkę, zdobył nawet kontaktowego gola (Paweł Zankowicz), ale potem do siatki trafiali wyłącznie zawodnicy Bomy i to oni odnieśli efektowne zwycięstwo nad bezpośrednim sąsiadem w tabeli.
       W dwóch pozostałych spotkaniach Exclusive Sport/PC Koni wygrał wysoko 6:1 z Fiat Auto-El, a Straż Pożarna pokonała 6:3 Lagunę.

Komplet wyników 4. kolejki I ligi ELH

Unijna Szkoła Europejska - WSzZ 5:4 (3:2)
       0:1 - Sobotowicz (2.), 1:1 - Cieśluk (5.), 2:1 - Szydłowski (6.), 3:1 - Kurleto (11.), 3:2 - Sobotowicz (12.), 4:2 - Kurleto (18.), 5:2 - Szydłowski (18.), 5:3 - Paszkiewicz (20.), 5:4 - Jurczyński (22.).

Fiat Auto-El - Exclusive Sport/PC Koni 1:6 (1:2)
       0:1 - Stefański (4.), 1:1 - Grabowski (8.), 1:2 - Stefański (15.), 1:3 - Paweł Wielgat (20.), 1:4 - Bożek (22.), 1:5 - Miecznik (28.), 1:6 - Miecznik (30.).

Boma Meble - Szewczyk 5:1 (2:0)
       1:0 - Malinowski (7.), 2:0 - Malinowski (15.), 2:1 - Zankowicz (20.), 3:1 - Raszewski (24.), 4:1 - Wandyk (26.), 5:1 - Chmielecki (27.).

AC Mapei - Wiarus 2:1 (1:1)
       1:0 - Jezierski (10.), 1:1 - Bandurski (11.), 2:1 - Jezierski (17.).

G-9 - C.R.P. Wopal 2:3 (1:3)
       0:1 - Pachuta (1.), 0:2 - Trusiło (3.), 1:2 - Bukowski (8.), 1:3 - Michał Lewandowski (12.), 2:3 - Lisiecki (24.).

Stokrotki - Dream 3:6 (0:2)
       0:1 - Bieńko (8.), 0:2 - Tomasz Nowicki (12.), 0:3 - Tomasz Nowicki (18.), 1:3 - Zienkiewicz (26.), 1:4 - Bieńko (27.), 1:5 - Tomasz Nowicki (28.), 2:5 - Bralewski (30.), 3:5 - Zienkiewicz (30.), 3:6 - Tomasz Nowicki (30.).

Laguna - Straż Pożarna 3:6 (2:2)
       0:1 - Giżycki (2.), 1:1 - Sobierajski (9.), 1:2 - Bojanowski (10.), 2:2 - Parszuto (14.), 3:2 - Sobierajski (20.), 3:3 - Wojtas (22.), 3:4 - Korniak (27.), 3:5 - Bojanowski (27.), 3:6 - Bojanowski (29.).

Klasyfikacja strzelców I ligi ELH po 4. kolejce: 10 bramek - Tomasz Nowicki (Dream); 7 bramek - Michał Jezierski (AC Mapei), Andrzej Szydłowski (USE); 6 bramek - Szymon Trusiło (C.R.P. Wopal).

II liga: Zagłada nowym liderem
       Na plan pierwszy w tej serii wysunął się pojedynek lidera II ligi Auto Postek/PDiM z Duetem. Ci, którzy ostrzyli sobie zęby na to starcie na pewno się nie zawiedli, bo oba zespoły zaprezentowały sporą porcję ciekawej halówki, przez co widowisko dostarczyło sporo emocji. Znacznie lepiej ustawione celowniki mieli jednak gracze Duetu i to głównie dzięki temu zwyciężyli wysoko 5:1, w wyniku czego zepchnęli dotychczasowego lidera na 4. miejsce w tabeli.
       Potknięcie Auto Postek/PDiM wykorzystała Zagłada, która co prawda nie sięgnęła po komplet punktów w starciu z rezerwami Krometu, ale jeden wywalczony punkt wystarczył do tego, by zasiąść na fotelu lidera. Po oczko gwarantujące pierwsze miejsce w tabeli II ligi Zagłada sięgnęła dopiero w ostatniej minucie meczu, a bramkarza Krometu pokonał Łukasz Nowosielski.
       Drugą lokatę w tabeli po ostatniej kolejce zajmują Amatorzy, którzy wygrali gładko 5:2 z The Reds. Do przerwy było 1:1 po golach Piotra Skockiego (Amatorzy) i Adama Kowalewskiego (The Reds), ale po zmianie stron Amatorzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wynik meczu na 5:2 dwoma golami w 24. i 25. minucie ustalił Adrian Zdunek.
       Marsz w górę ligowej tabeli kontynuuje ZUO Elbląg, które tym razem odniosło najwyższe zwycięstwo w 4. kolejce. Było mu o tyle łatwiej, ze na swojej drodze spotkało ostatni w tabeli LZS Markusy i bez problemów zwyciężyło 8:1. Ekipie z Markus nie można odmówić ambicji, ale w miarę wyrównany pojedynek udało się jej toczyć do 7. minuty i stanu 2:1 dla ZUO. Potem do siatki trafiali wyłącznie gracze Zakładu Utylizacji Odpadów Elbląg i dzięki tej wygranej awansowali na 6. miejsce w tabeli II ligi.
       Jedyny podział punktów zanotowano w pojedynku rezerw Pujanu z Dowodzeniem (4:4), natomiast Paradoks ograł 5:1 Legionistów (aż 4 gole Pawła Kleinwachtera).

Komplet wyników 4. kolejki II ligi ELH

Pujan II - Dowodzenie 4:4 (2:3)
       0:1 - Szymanowski (3.), 0:2 - Szymanowski (4.), 0:3 - Zaleski (5.), 1:3 - Kaczmarczyk (6.), 2:3 - Chęsy (13.), 2:4 - Studziński (18.), 3:4 - Paweł Nocoń (19.), 4:4 - Branecki (21.)

The Reds - Amatorzy 2:5 (1:1)
       0:1 - Skocki (2.), 1:1 - Kowalewski (11.), 1:2 - Jarosiński (16.), 2:2 - Rentflejsz (20.), 2:3 - Karbowski (21.), 2:4 - Zdunek (24.), 2:5 - Zdunek (25.)

Auto-Postek/PDiM - Duet 1:5 (1:2)
       0:1 - Grabowski (8.), 0:2 - Mateusz Bucholc (13.), 1:2 - Światkowski (15.), 1:3 - Zieliński (20.), 1:4 - Drewek (24.), 1:5 - Grabowski (27.)

Paradoks - Legioniści 5:1 (3:1)
       0:1 - Weyna (4.), 1:1 - Paweł Kleinwachter (6.), 2:1 - Paweł Kleinwachter (8.), 3:1 - Kłosowski (14.), 4:1 - Paweł Kleinwachter (23.), 5:1 - Paweł Kleinwachter (25.)

Zagłada - Kromet II 1:1 (0:0)
       0:1 - Pawłowski (19.), 1:1 - Łukasz Nowosielski (29.)

ZUO Elbląg - LZS Markusy 8:1 (3:1)
       1:0 - Tomasz Włodarczyk (5.), 2:0 - Mirecki (6.), 2:1 - Kudryk (7.), 3:1 - Tomasz Włodarczyk (8.), 4:1 - Michał Brynda (17.), 5:1 - Oracz (18.), 6:1 - Michał Brynda (22.), 7:1 - Michał Brynda (25.), 8:1 - Szweda (28.).

Klasyfikacja strzelców II ligi ELH po 4. kolejce 8 bramek - Michał Brynda (ZUO Elbląg); 5 bramek - Bartosz Drewek (Duet), Jakub Kussy (Amatorzy), Tomasz Chęsy (Pujan II), Paweł Kleinwachter (Paradoks), Michał Stryjewski (Auto-Postek/PDiM); 4 bramki - Paweł Studziński, Bartłomiej Zaleski (obaj Dowodzenie), Tomasz Grabowski (Duet), Adrian Wąsowski (LZS Markusy), Łukasz Branecki (Pujan II), Andrzej Oracz (ZUO Elbląg).

III liga: mecz na szczycie dla Handbudu
       Wydarzeniem 4. kolejki III ligi ELH było spotkanie zespołów ze szczytu ligowej tabeli – Trendy Club i Handbudu. W pierwszej połowie było to wyrównane widowisko, ze sporą ilością podbramkowych sytuacji i składnych akcji. W pierwszym kwadransie padły również dwa gole, po jednym dla każdej z ekip. Od 1. minuty po golu Bartłomieja Januszkiewicza prowadził Handbud, ale w 12. minucie do remisu doprowadził Tomasz Dobrzyński. Po zmianie stron lepiej na boisku radzili sobie gracze Handbudu i to oni zdobywali kolejne bramki – 19. i 29. minuta Grzegorz Jankowiak oraz 27. minuta po raz drugi w meczu Januszkiewicz. Dzięki temu nowy lider odniósł przekonujące zwycięstwo 4:1.
       Po raz drugi w sezonie wygrały rezerwy Liry, które nie miały problemów z ograniem ostatniego w tabeli Clubu Hot-Spot i pokonały rywala 3:0.
       Najwięcej goli padło w meczu Żandarmerii z Odzieżową 12. Po końcowym gwizdku cieszyli się „żandarmi”, którzy ostatecznie okazali się lepsi o jedno trafienie wygrywając 5:4. Ta wygrana dała jej awans na pozycję wicelidera

Komplet wyników 4. kolejki III ligi ELH

Handbud - Trendy Club 4:1 (1:1)
       1:0 - Januszkiewicz (1.), 1:1 - Dobrzyński (12.), 2:1 - Jankowiak (19.), 3:1 - Januszkiewicz (27.), 4:1 - Jankowiak (29.).

Club Hot-Spot - Lira II 0:3 (0:2)
       0:1 - Szematowicz (7.), 0:2 - Brojek (15.), 0:3 - Morus (25.).

Odzieżowa 12 - Żandarmeria 4:5 (2:2)
       0:1 - Jaskólski (2.), 0:2 - Jaskólski (3.), 1:2 - Zubrzycki (9.), 2:2 - Zapolski (10.), 2:3 - Mróz (16.), 2:4 - Safianowski (20.), 3:4 - Chraniuk (22.), 3:5 - Jaskólski (28.), 4:5 - Rudzianiec (30.).

Pauza: BTH Hurtownia Elektryczna.

Klasyfikacja strzelców III ligi ELH po 4. kolejce</b> 9 bramek - Łukasz Jaskólski (Żandarmeria); 4 bramki - Tomasz Dobrzyński (Trendy Club); 3 bramki - Michał Morus, Krzysztof Szematowicz (obaj Lira II), Bartosz Januszkiewicz, Damian Kowalski, Grzegorz Jankowiak (cała trójka Handbud), Paweł Awgutowicz, Martin Chyliński (obaj Trendy Club), Michał Chraniuk, Robert Zieliński (obaj Odzieżowa 12).

• z przeglądu meczu wynikało, że porażka G9 3:2 to najnizszy wymiar, słaba skutecznośc przeciwnika, 4 karne i 3 sytuacje 100% niewykorzystane, gol samobójczy. Lider nie jest taki mocny i tak naprawdę trudno wytypować lidera.