UWAGA!

Elbląska Liga Tańca po raz pierwszy na turnieju

 Elbląg, Elbląska Liga Tańca po raz pierwszy na turnieju
fot. nadesłana

Walc angielski, walc wiedeński, samba i cha-cha – w tych tańcach zmierzą się uczniowie trzech elbląskich szkół podstawowych. Już 13 czerwca po raz pierwszy przed publicznością zatańczą dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca.

W ramach Elbląskiej Ligi Tańca dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych (SP 8, SP 14 i SP 19) uczą się tańca towarzyskiego. Zajęcia skierowane są do uczniów wybranych klas drugich i rozpoczęły się na początku marca. Dzieci pilnie uczyły się podstawowych kroków tańców standardowych i latynoamerykańskich. W sobotę po raz pierwszy będą miały okazję zaprezentować nowe umiejętności. O godz. 16 w sali sportowo-widowiskowej CSE Światowid rozpocznie się specjalnie dla nich przygotowany turniej. Młodzi adepcie zaprezentują się przed komisją sędziowską, która będzie przyznawała punkty za występ. Przed dziećmi nie lada wyzwanie. Wszyscy uczestnicy Elbląskiej Ligi Tańca będą musieli zatańczyć aż cztery tańce – dwa standardowe czyli walca angielskiego i walca wiedeńskiego, oraz dwa latynoamerykańskie - sambę i cha-chę.
       - Do turnieju dzieci są dobrze przygotowane. Program został zrealizowany a teraz tylko szlifujemy warsztat – mówi instruktor Patrycja Dyrmo-Kowalczyk, - Dzieci są bardzo podekscytowane zawodami, zwłaszcza, że na widowni zasiądą rodzice, nauczyciele i bliscy. Mam nadzieje, że stres, który zawsze towarzyszy takim wydarzeniom będzie dla nich czynnikiem motywującym.
       Dodatkową atrakcją podczas turnieju będą pokazy tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.
       W ramach Elbląskiej Ligi Tańca, łącznie odbędą się dwa turnieje. Drugi i ostatni rozegrany zostanie w grudniu, na zakończenie projektu. Wówczas zostaną podsumowane punkty zebrane podczas dwóch zawodów i wyłonione najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca.
       Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.
      
      
Elbląska Liga Tańca jest realizowana w ramach projektu „Sportowo i aktywnie poprzez taniec”” przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga.
Zyta Wrzos, Centrum Tańca "Promyk"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama