UWAGA!

Elbląska Liga Tańca - turniej pełen emocji

 
Elbląg, Elbląska Liga Tańca - turniej pełen emocji
fot. nadesłana

Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed widownią, a co za tym idzie były trema, szczęście, a także łzy wzruszenia – tak w skrócie można opisać I turniej Elbląskiej Ligi Tańca, który odbył się w poniedziałek, 23 czerwca.

Uroczystym przemarszem wszystkich uczestników rozpoczął się I turniej Elbląskiej Ligi Tańca. Wszystkich zgromadzonych, czyli dzieci, dyrekcję szkół, nauczycieli oraz oczywiście rodziców i bliskich uczestników, przywitał dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid i jednocześnie trener Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Antoni Czyżyk wraz z Edytą Beńko, która prowadziła całą imprezę. Dzieci wraz z publicznością mogły też zobaczyć krótki film dotyczący tańca i zalet, jakie wiążą się z jego uprawianiem.
       Turniej rozpoczął się pokazem tańca nowoczesnego w wykonaniu wszystkich dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca, który był niespodzianką dla rodziców i organizatorów. Organizatorzy nie byli dłużni i również przygotowali niespodziankę w formie pokazów doświadczonych już par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
       Pierwszy pokaz dali Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja, zaprezentowali oni wszystkie 5 tańców latynoamerykańskich czyli cha-chę, jiva, rumbę, sambę, pasodoble. A po pokazie przyszedł czas na rywalizację. Jako pierwsze wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14. Wspierała je instruktorka prowadząca klasę Patrycja Dyrmo-Kowalczyk, która razem z dziećmi tańczyła na parkiecie.
       Każda z uczestniczących klas Elbląskiej Ligi Tańca miała przygotowany taki sam program do zaprezentowania, czyli dwa tańce standardowe: walc angielski i wiedeński oraz dwa latynoamerykańskie sambę i cha-chę. Następnie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12. Do występu przygotowała je instruktorka Katarzyna Łukaszewicz. Dzieci dedykowały swój taniec tatusiom, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Każdy z uczestników turnieju mógł dodatkowo przez mikrofon złożyć życzenia dla taty.
       Kolejną niespodzianką był pokaz tańców standardowych w wykonaniu pary z EKT Jantar - Adriana Kiełczewskiego i Weroniki Lewandowskiej. Jako trzecia klasa, zatańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19. Po każdej prezentacji, dzieci ustawiały się do pamiątkowego zdjęcie. Na koniec wystąpiła jeszcze grupa z kursu tańca towarzyskiego, prowadzonego w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Wszystkie prezentacje były oceniane przez 3-osobową komisję sędziowską. Sędziowie przyznawali punkty dla każdej pary za występ. Punkty te będą zbierane także w trakcie drugiego i ostatniego turnieju, podczas którego wybrane zostaną najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Turniej planowany jest na grudzień 2014 roku. Na zakończenie zawodów odbyło się uroczyste wręczanie medali. Każde dziecko otrzymało złoty medal za udział w turnieju. Niektórzy byli zawiedzeni, że nie poznali wyników zawodów i dopiero w grudniu dowiedzą się, kto był najlepszy, ale medale osłodziły im smutek. Zadowoleni byli także rodzice, co niektórym łezka zakręciła się w oku.
       - Bardzo się wzruszyłam widząc córkę na scenie – powiedziała jedna z mam po turnieju. – Dla dzieci było to również niesamowite przeżycie. Moja córka po raz pierwszy występowały przed tak liczną publicznością. Profesjonalne oświetlenie, scenografia, muzyka i duża sala, to zrobiło na dzieciach wrażenie. Myślę, że nawet tremę zniwelowała adrenalina, związana z występem. I jeszcze złoty medal, który każdy dostał. Chyba nie było istotne, że każdy z nich dostał taki sam, tylko fakt jego otrzymania. Będzie to na pewno motywacja do dalszej pracy po wakacjach.
      
       Elbląska Liga Tańca jest realizowana przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama