UWAGA!

Elbląska Ligia Tańca powraca po wakacjach

 
Elbląg, Elbląska Ligia Tańca powraca po wakacjach
fot. nadesłana

Po letnim wypoczynku uczniowie czterech elbląskich szkół powracają na sale gimnastyczne, by ćwiczyć taniec towarzyski w Elbląskiej Lidze Tańca.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie, w ramach którego dzieci z czterech elbląskich szkół podstawowych – SP 4, SP 6, SP 12, SP 23, uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego. Całe zadanie rozpoczęło się w ubiegłym roku szkolnym w marcu. Dzieci przez cztery miesiące uczyły się podstawowych kroków tańców standardowych i łacińskich. Po wakacyjnej przerwie ponownie wracają do nauki. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tym tygodniu. Zajęcia prowadzą instruktorzy i jednocześnie tancerze Formacji LOTOS-Jantar.
      
       – Na początku musimy przypomnieć wszystko to, czego dzieci nauczyły się w ubiegłym roku szkolnym, a dopiero później wprowadzać nowości – mówi instruktorka tańca Katarzyna Lesz. – Czasu mamy niewiele, bo już w październiku czeka nas kolejny turniej tańca.
      
       Poza zajęciami tanecznymi, w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, są także organizowane turnieje sprawdzające. Dwa takie turnieje odbyły się w zeszłym roku szkolnym, natomiast dwa kolejne jeszcze przed uczestnikami.
       Najbliższy z nich odbędzie się 19 października o godz. 12 przy Międzynarodowym Festiwalu Tańca Baltic Cup w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Na trybuny zostaną zaproszeni nie tylko rodzice, ale także szkolni koledzy i koleżanki uczestników oraz wychowawcy. Adepci Elbląskiej Ligii zaprezentują się przed komisją sędziowską, która będzie przyznawała punkty za występ.
       Kolejny i finałowy już turniej odbędzie się 8 grudnia. Wyłonione i nagrodzone podczas niego zostaną najlepsze pary uczestniczące w projekcie.
      
       Elbląska Liga Tańca została dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.

      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama