UWAGA!

Elbląski akcent w Monte Carlo (brydż)

 Elbląg, Elbląski akcent w Monte Carlo  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W Monte Carlo odbywają się obecnie Otwarte Zimowe Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym. Do Monte Carlo przyjechało 768 brydżystek i brydżystów z całej Europy, w tym z Polski. Udział w mistrzostwach biorą udział elblążanie Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak.

Gościem honorowym jest Bill Gates  jeden z najbogatszych ludzi świata  twórca i  założyciel firmy Microsoft Founder, znakomity brydżysta, który ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. W dziewięciodniowym  maratonie uczestniczy 64 drużyn z Europy w tym kilka z Polski. Jest też akcent elbląski, prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Brydżowego Stanisław Gołębiowski zaprosił elblążanina arcymistrza Bogusława Gierulskiego i jego partnera arcymistrza Jerzego Skrzypczaka do reprezentacji AZS-u Wrocławia, w którym graja pierwsze skrzypce.

W pierwszym dniu Drużynowych Zimowych Mistrzostw Europy zespół rozegrał pięć meczów wygrywając trzeci z drużyną Niemiec, Grecji i Szwecji. Eliminacje i faza pucharowa trwać będzie do czwartku, 6 marca. Do prestiżowego  finału wejdzie 16 drużyn. Zaś w dniach 7-8 marca zostaną rozegrane Otwarte Zimowe Mistrzostwa Europy Par, w których elblążanin Bogusław  Gierulski wystartuje ze swoim partnerem Jerzym Skrzypczakiem. Rywalizacja sportowa jest  transmitowana na żywo na światowym serwerze Bridge Base Online,którego prezesem  jest wielokrotny mistrz USA i Kanady Fred Gitelman.

W poniedziałek, 9 marca Bogusław Gierulski z Monte Carlo wraca do Elbląga, żeby wziąć udział w trzecim turnieju par w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W zawodach wezmą udział brydżystki i brydżyści z Elbląga, Powiśla, Warmii i Żuław. Po zakończeniu turnieju wyniki zostaną przekazane  pocztą internetową do Polskiego  Związku Brydża Sportowego a komisja jury dokona podsumowania wyników wszystkich turniejów z całej Polski i opracuje ranking w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama