UWAGA!

Elbląski „Atak” w telewizji

Ekipa drugiego programu Telewizji Polskiej przygotowuje w Elblągu reportaż o Integracyjnym Klubie Sportowym „Atak”. To szczególne wyróżnienie dla naszego klubu.

- Przyjechaliśmy tutaj, bo chcę zrobić reportaż o wspaniałym klubie IKS „Atak”, o wspaniałych ludziach, którzy mają marzenia i potrafię je realizować - mówi Krzysztof Głębowicz, reporter TVP. - Jesteście jedynym miastem, do którego przyjeżdżają sportowcy niepełnosprawni z całej Polski, żeby tu trenować i startować w zawodach, reprezentując barwy elbląskiego klubu. To ewenement w skali kraju. I dlatego ściąga jak magnes takie media jak nasze. Bo w Elblągu można spotkać ludzi z różnymi schorzeniami ruchu, po najrozmaitszych przejściach, chorobach czy wypadkach. Ci ludzie pokazują, że można przełamywać różnorodne bariery teoretycznej niemożności, że sport jest najlepszą rehabilitacją. Są przykładem na to, że osoby niepełnosprawne mogą cudownie, fantastycznie żyć i funkcjonować. To bardzo ważne społecznie, trzeba więc taki przykład rozpowszechniać i promować - twierdzi Krzysztof Głębowicz.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • to czemu na zawodaach graja osoby w pleni sprawne jak mariusz woj... czy to jest uczciwe.w normalnej siatce nie zrobil karietry ti tu probuje
 • przestań pieprzyć, popatrz na ludzi chorych bez ręki nogi ze schorzeniami jaką mają siłę w sobie żeby uprawiać sport.Niejeden w pełni zdrowy nie potrafi piłki odbić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-03-28)
 • Do aninima: nic coś napiszesz najpierw sprawdź co oznaczają dane słowa. A w tym przypadku to chyba nie za bardzo wiesz co to znaczy integracyjny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  McKolo(2007-03-28)
 • Faktycznie Mariusz grał moze i gra, ale gdybys sie interesowal to w siatkowce na siedzaco jest dozwolone aby zawodni w pelni sprawy gral(1-2 juz dokladnie nie pamietam) to tak na marginesie. A 2 kwestia to taka ze jest to prawda co pisza w artykule.
 • pozdro dla duzego
Reklama