UWAGA!

Elbląski Piekarczyk dla Kenijczyka (biegi uliczne)

Elbląg, Elbląski Piekarczyk dla Kenijczyka (biegi uliczne)
(fot. rp)

Premierowy Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka wykazał, że impreza, jeśli zostanie utrzymana, może stać się produktem promocyjnym Elbląga. W sobotnich biegach najwięcej było elblążan, ale nie zabrakło zawodniczek i zawodników z innych regionów kraju, a także z Litwy, Kenii i Francji. W biegu głównym triumfował Krewa Cosmas Mutuku z Kenii. Zobacz fotoreportaż.

Atmosferę wielkiego wydarzenia sportowego budowały biegi towarzyszące. Pierwsze na dystansie 600 m ścigały się dzieci do lat 10 i młodsze. Starterem tego biegu był Tomasz Woźny, paraolimpijczyk z Atlanty. Wśród dziewcząt wygrała Helena Czyż przed Wiktorią Rusoń i Martą Witkowską, a wśród chłopców Krzysztof Jabłonowski przed Szymonem Czyżewskim i Robertasem Joanaitisem (Litwa).
       W roli startera biegu na 1000 m dla dzieci w wieku 11-13 lat wystąpiła Helena Pilejczyk, elbląska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka ZIO w Squaw Valley. Na linii mety najszybciej zameldowali się Atina Ciepłucha, Rugie Jonaityte (Litwa), Emilia Wlazińska oraz wśród chłopców Michał Kopecki, Daniel Pietrzak i Damian Sochacki.
       W biegu młodzików do lat 15 na 1000 m najszybszy był Damian Godlewski przed Szymonem Sadowskim i Sebastianem Lubiejewskim, a wśród dziewcząt Urszula Biryło przed Natalią Orzech i Anną Tokarską.
       Na znacznie dłuższym dystansie, bo 2800 m w marszu Piekarczyka Nordic Walking pierwsza na linii mety zameldowała się Bożena Ruszkowska przed Bożeną Stańczyk i Hanną Charłampowicz. Panowie nie spieszyli się zbytnio, ale z duetu męskich uczestników klasyfikację wygrał Ryszard Tomaszewicz przed Ryszardem Pietrusińskim.
       Biegi główne imprezy zapoczątkowali na dystansie 2800 m juniorzy. Pierwszy był Mały Bieg Piekarczyka, w którym triumfował Krzysztof Miedziński przed Dawidem Tararujem i Damianem Tomaszewiczem.
       Duży Bieg Piekarczyka rozgrywano w kategorii open. Do rywalizacji przystąpiło 27 pań, które miały do pokonania dystans 4200 m. Zwyciężyła Maria Kawiarska (Maratony Polskie pl.team z Sopotu) w czasie 00:16.03. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Biryło (Braniewo), a trzecia była Anna Sewastianik (MKS Truso Elbląg).
      

 


       W konkurencji mężczyzn na dystansie 9800 m rywalizowało 80 zawodników. Od początku ton wydarzeniom na trasie nadawała trójka biegaczy: Kenijczycy Mutuku i Ngetich z Zawiszy Bydgoszcz oraz Bartosz Mazerski z LKS Zantyr Sztum. Cała trójka potrzebowała niewiele ponad 30 min., by pokonać ten dystans. Zwyciężył Kyewa Cosmas Mutuku ( 00:30.26) przed Paulem Ngetichem (00:30.45) i Bartoszem Mazerskim (00:30.51). Najlepszy elblążanin Dariusz Sierpiński z JW 4260 zajął szóste miejsce.
       Rangę imprezy podniósł fakt uczestnictwa w niej biegaczy z zagranicy. Szczególnie gorąco elblążanie oklaskiwali grupę zawodniczek i zawodników z partnerskiego Elblągowi miasta Compiegne z Francji. Bieg główny pań na 10. miejscu ukończyła Pascale Giraudet, a wśród panów 30. był Michel Etienne z tego miasta. Trzy pierwsze miejsca w konkurencji kobiet i mężczyzn honorowano medalami, pamiątkowymi statuetkami i nagrodami finansowymi odpowiednio za miejsca w wysokości 1000 zł, 750 zł i 500 zł. Rozlosowywano też nagrody dla dzieci, rzeczowymi nagrodami honorowano starszych.
       Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka zorganizowali Urząd Miejski, MKS Truso, MOS, MOSiR, a sponsorami głównymi byli Browar w Elblągu, firmy Meble Wójcik i Stolpłyt oraz WOPR.
       W opinii uczestników biegów i obserwujących zmagania sportowe elblążan, była to ciekawa, godna kontynuacji w przyszłości impreza sportowa.
      
      

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie ma mnie w domu nagle miesiac i prosze. .. nie wiedzialem o takiej imprezie ale bardzo jestem pozytywnie zaskoczony mysle ze to bardzo dobra reklama dla miasta i cos nowego dla mieszkancow. .. .. piatka dla "czerwonego" miasta:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student(2009-06-21)
 • bardzo udana impreza
 • Prosta sprawa - odpowiednio wysokie nagrody dla zwycięzców i zlecą się sławy aby spić śmietankę.
 • Trenowałem bieganie przeszło 12 lat i nie doczekałem się takiej imprezy w Elblagu, nie pozostaje nic innego jak zdjąc buty z kołka i bieganie zaczac od nowa, bo jest Impreza biegowa w mieście przez duże I. Gratulacje dla organizatorów i sponsorów bo bez nich nie ma niestety mozliwości zorganizowania imprezy na takim poziomie. Jedyny minus to zapowiedzi pana Minkiewicza bo tekstem, ,bieg jest iminia piekarczyka który 8 marca jakiegoś tam roku, ,pokazał totalne nieprzygotowanie do prowadzenia imprez tego typu. Na szczęście jest niezastąpiony do prowadzenia tego imprez pan Mazerski ze Sztumu któremu chciałbym podziękowac za oprawe biegu. Jeszcze raz wielkie brawa.
 • szkoda, że nie ma zdjęć z biegów dzieci. .. Impreza bardzo fajna!
 • Swietnie zorganizowana Impreza !. Pracownicy Wydziału Sportu Urzędu Miasta osiągnęli swoiste mistrzostwo logistyczne. !Brawo. Mała uwaga- w przyszłości należy wymienić konferansjerów.
 • Pierwsza od lat impreza biegowa wypadła świetnie. Organizatorzy przyłożyli się nadzwyczajnie! Z tego pomysłu Bieg Piekarczyka można na kolejnych latach zrobić wielkie święto biegania w naszym mieście. Jeszcze raz dla organizatorów gratulacje
 • Impreza faktycznie przygotowana technicznie dorze, ale patrząc na dość duże doświadczenie w organizacji imprez publicznych przez UM oraz MOS i MOSIR należy przyznać "złotą klapą" prowadzącym imprezę, zwłaszcza p. Minkiewiczowi. WŁODAŻE Miasta, w-ce Prezydent Zieliński, . .. RACZEJ ZLEKCEWAŻYŁ NAJMŁODZSYCH UCZESTNIKÓW BIEGU. A oni w przyszłości mogą być najlepszymi z zawodników i swoimi sukcesami sportowymi propagować Nasze miasto. A może zapomną, że biegli w być mże pierwszym historycznym biegu Piekarczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AtoJa.(2009-06-22)
 • Prawie wszyscy cukrzą organizatorom imprezy. W końcu przecież. .. .mamy Nasz bieg uliczny. Oprawa medialna raczej kiepska, praktycznie leżąca. Przy dekoracji zwłaszcza dzieci niekt nie prowadził dla nich tej ważnej chwili - dekoracji. Jakiś gość krzątał się z reklamówkami, powiązanymi w supły medalami. NOOOOO, wręczał dzieciakom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  XYZelblag(2009-06-22)
 • A gdzie fotoreportaż z biegu naszych milusińskich, może kiedyś bądą z nich prawdziwi sportowcy. Fotografów kilku było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jakiśEL.(2009-06-22)
 • Brawo IMPREZA. Szkoda, że musiałem wyjechać na Mini Mistrzostwa Europy "Daichman" we Wrocławiu. Też bym pobiegł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pacyfik(2009-06-22)
 • Impreza faktycznie przygotowana technicznie dorze, ale patrząc na dość duże doświadczenie w organizacji imprez publicznych przez "um", "mos" i "mosir" należy przyznać "złotą klapą" prowadzącym imprezę, zwłaszcza panu. .. z telewizji el. WŁODAŻE Miasta, nasz w-ce, . .. RACZEJ ZLEKCEWAŻYŁ NAJMŁODZSYCH UCZESTNIKÓW BIEGU. A oni w przyszłości mogą być najlepszymi z zawodników i swoimi sukcesami sportowymi propagować Nasze miasto. A może zapomną, że biegli w być mże pierwszym historycznym biegu Piekarczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AtoJa.(2009-06-22)
Reklama