UWAGA!

Elbląskie piłkarki z pucharem wójta Sztutowa (piłka nożna plażowa)

Nikt się nie spodziewał, że piłkarska drużyna dziewcząt z Elbląga występująca pod nazwą Elwo Etna wykaże tak dobre przygotowanie i wygra turniej plażowej piłki nożnej, zdobywając Puchar Wójta Sztutowa.
      
       A jednak stało się dzięki ambitnej postawie i dobremu przygotowaniu zawodniczek podczas treningów na boisku do tej dyscypliny, jakie zbudowano w nowym kompleksie przy ul. Moniuszki.
       W sztutowskim turnieju wystartowały, obok Elwo Etny, drużyny: Red Devils Ladies Chojnice (aktualne wicemistrzynie Polskiej Federacji Beach Soccer) trenujące pod okiem Artura Chrzonowskiego, GOSIR Piaseczno oraz grający już dobrych kilka lat na piasku zespół Słoneczka Hemako Sztutowo.
       Na początek elblążanki zmierzyły się z nieznanym im zespołem GOSIR Piaseczno na co dzień występującym w II lidze piłki nożnej. Bramki zdobyte przez Karolinę Gniadek i Natalię Skierkowską ustawiły spotkanie, a piłkarki z Piaseczna odpowiedziały jednym golem zdobytym w końcówce. Zwycięstwo elblążanek 2:1.
       Kolejny pojedynek z gospodyniami turnieju był trzecim spotkaniem obu drużyn w ostatnich dwóch miesiącach. W poprzednich triumfowały sztutowskie Słoneczka 6:1 i 4:2. Tym razem elblążanki pokonały rywalki 7:0. Łupem bramkowym podzieliły się: Karolina Gniadek (2), Katarzyna Czarnecka (2), Julia Jaworska, Pamela Chyła i Natalia Skierkowska.
       W decydującym o zwycięstwie w turnieju meczu, którego stawką był Puchar Wójta Gminy Sztutowo, elblążanki zmierzyły się z aktualnymi wicemistrzyniami Polskiej Federacji Beach Soccer, Red Devils Ladirs Chojnice. Pokonały rywalki 2:1 po bramkach Julii Jaworskiej i Katarzyny Czarneckiej.
       Drużyna dziewcząt Elwo Etny grała w składzie: Karolina „Karweg” Wegner, Magdalena „Ciszu” Ciszak, Julia „Boruta” Jaworska, Pamela „Króliki” Chyła, Karolina „Pani” Gniadek, Natalia „Matiska” Skierkowska, Natalia „Okoń” Okońska, Karolina „Orzełek” Orłowska, Agata „Modelka” Brzezińska, Katarzyna „Szef” Czarnecka.
       Trenerem piłkarek jest Piotr „Sproket” Sieńczak, menagerem Zbigniew”Osama” Urbaniak. Klub nadal przyjmuje chętne dziewczęta do uprawiania piłki nożnej. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i niedziele w godzinach 16-17.30 na boisku Olimpia 2004 przy ulicy Kościuszki (przy basenie).
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama