UWAGA!

Elblążanie na 3. miejscu (siatkówka)

 
Elbląg, Elblążanie na 3. miejscu (siatkówka)
fot. nadesłana

8 grudnia odbył się 15. Ogólnopolski Turniej Siatkówki zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Uczestniczyli w nim również elblążanie grający w amatorskim zespole Nauka Jazdy Adam.

Do zawodów zaproszone zostały zespoły z Gdańska, Bydgoszczy, Elbląga, Malborka i Tczewa. Turniej rozegrano chyba najbardziej sprawiedliwym systemem, czyli każdy z każdym. Po wielogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się zespół z Malborka, który wygrał wszystkie mecze.
       Elbląski zespół Nauka Jazdy Adam pierwszy mecz rozegrał z Orłem Bydgoszcz. Mimo kilku przestojów w grze, i własnych niewymuszonych błędach udało się wygrać w stosunku 2:0. Drugie spotkanie z Gdańskiem Unimorem rozpoczęło się od prowadzenia elblążan 10:0. Tak wielka przewaga utrzymała się do końca seta. Druga odsłona również okazała się jednostronnym widowiskiem. Nauka Jazdy Adam wygrała po raz drugi również 2:0.
       Najbardziej zacięte i emocjonujące spotkania rozegrały zespoły Malborka i Elbląga, oraz Tczewa i Elbląga. W tym pierwszym w obu setach były wyniki 25:23 i dopiero w 3. secie Malbork wygrał zdecydowanie 15:10 po błędach elblążan. W meczu Tczewa i Elbląga, po wyraźnie wygranym pierwszym secie przez zawodników Nauki Jazdy 25:18, w drugim Tczewianie zrewanżowali się identycznym wynikiem na swoją korzyść. W 3. secie od początku dominowali miejscowi i choć od wyniku 5:1 zrobiło się 6:6, to ostatecznie „Medyk” wygrał 15:10 zajmując sensacyjne 2. miejsce w tym doborowym gronie.
       Niestety nie udało się utrzymać 2. miejsca z zeszłego roku. Mimo identycznej liczby punktów zespół z Tczewa lepszym stosunkiem setów wyprzedził elblążan. Do kolekcji brakuje jeszcze złotego medalu z Tczewskich rozgrywek. Oby w przyszłym roku udało się zająć najwyższe miejsce na podium.
       Na uroczystym zakończeniu wręczono pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki gwiazdkowe dla wszystkich uczestników imprezy. Wyróżniono także po jednym zawodniku z każdego zespołu:
       Malbork - Piotr Łazarski
       Tczew - Piotr Spirzewski
       Elbląg - Piotr Malinowski
       Bydgoszcz - Krzysztof Jasiński
       Gdańsk - Damian Derdowski
       Klasyfikacja:
       1. TKKF Malbork 11 p.
       2. Medyk Tczew 8 p.
       3. Nauka Jazdy Adam Elbląg 8 p.
       4. Orzeł Bydgoszcz 3 p.
       5. Unimor Gdańsk 0 p.
      
       Nauka Jazdy Adam zagrała w składzie: Wojciech Samulewski, Piotr Malinowski, Piotr Kowal, Jakub Kochański, Paweł Zych, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Szyderczyk, Krzysztof Zbrzeźny, Arkadiusz Symonowicz, Marcin Walędzik, Przemysław Bakun.
      
Piotr Kowal
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama