UWAGA!

Elblążanie na kongresie brydża

 
Elbląg, Elblążanie na kongresie brydża
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

W dniach 3-11 sierpnia, w Hali Stulecia w Sopocie odbył 58. Międzynarodowy Kongres Bałtycki w Brydżu Sportowym w bardzo silnej obsadzie międzynarodowej. W prestiżowych turniejach par i drużynowych startowało tysiące brydżystek i brydżystów z najwyższej półki Elbląga, Powiśla, Warmii, Żuław, Polski, Europy i USA. 

W dniach 8-10 sierpnia zorganizowano również turnieje duetów dla amatorów, adeptów sztuki brydżowej. W tych dnia zostały również rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Teamów. Na starcie stanęło 51 drużyn, a turniej ten uważany był za najtrudniejszy do wygrania, zdaniem ekspertów krajowych i zagranicznych. Podczas tej najważniejszej imprezy nie zabrakło też elblążan. Bogusław Gierulski zagrał z Jerzym Skrzypczakiem z Morąga w Teamie Starkowski, który po zaciętej i pasjonującej rywalizacji pokonał Team Wit-Tur, zdobywając złoty medal i zaszczytny tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Gratulujemy serdecznie.
       Team Starkowski wystąpił w znakomitym składzie: Włodzimierz Starkowski, kpt. grający, Michał Kwiecień, Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak. Bogusław Gierulski zapisał się złotymi zgłoskami w annałach historii elbląskiego sportu.
       Bogusław Gierulski: - Przez cały rok ciężko pracowałem z moim partnerem Jerzym Skrzypczakiem nad doskonaleniem naszych umiejętności i systemu licytacyjnego. Jak zwykle zagraliśmy z charakterem, determinacją i wolą walki co było naszym wkładem w zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Graliśmy na najwyższych obrotach z zegarmistrzowską precyzją licytacji i rozgrywki.
       Regina Wołek, brydżystka z Elbląga: - Przyjechałam z koleżankami i kolegami z Elbląga, Powiśla, Warmii i Żuław na tę największą imprezę w regionie Morza Bałtyckiego, w obsadzie międzynarodowej w doborowym towarzystwie Przyjaciół Brydża, żeby spotkać się, porozmawiać i zagrać przy zielonych i zintegrowanych brydżowych stolikach. Jesteśmy dumni z osiągnięć brydżowych kolegi Bogusława i życzymy mu spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
       W czasie ceremonii zakończenia MM Kongresu Bałtyckiego wręczono duetom i drużynom, które zajęły miejsca na podium prestiżowych turniejów Kongresu Oskary brydżowe, wśród nagrodzonych nie zabrakło elblążan Bogusława Gierulskiego i Andrzeja Fronczaka. Gratulujemy. Wszyscy uczestnicy tej markowej imprezy z Polski, Europy, USA podziękowali owacjami na stojąco za profesjonalne i precyzyjną organizację Kongresu oraz zadeklarowali udział w kolejnych zawodach w 2019 roku.Prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Brydżowego Andrzej Zalewski podziękował wszystkim uczestnikom z Polski i zagranicy za liczny udział w zawodach, wyraził nadzieję, że pobyt w Sopocie, mieście gościnnym dla różnych dyscyplin sportowych, pozostawi wiele niezapomnianych wrażeń.
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W brydża grać nie umiem przyznaję ale kojarzy on mi się z restauracjami za komuny pościelonymi zielonymi kotarami...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Miszcz09(2018-08-14)
Reklama