UWAGA!

Elblążanie w ostatnich turniejach

Elbląg, Elblążanie w ostatnich turniejach
(fot. PS)

Przeklasyfikowanie dla czterech par możliwe było dzięki udziałowi w Świątecznym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego, a Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim wyłoniły najlepszych tancerzy w naszym regionie. Oba turnieje taneczne odbyły się w miniony weekend w CSE Światowid. Zobacz fotoreportaż.

W sobotę, 19 grudnia 63 pary, m.in. z Torunia, Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna i Bydgoszczy, startowały w świątecznym turnieju w 10 kategoriach, klasach i stylach. Parom z Gdyni, Bydgoszczy i Olsztyna nadano nowe klasy tańca.
       W kategorii wiekowej 12-13 lat, klasie C, stylu standardowym pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar" zajęły miejsce czwarte – Jarosław Maczyszyn i Dorota Lis, szóste – Grzegorz Ślusarski, Sandra Szczepańska i siódme - Michał Groblewski, Alicja Pawłowska. Przed nimi były pary z Bydgoszczy, Olsztyna i Gdańska.
       Podobnie w tej samej kategorii wiekowej i klasie, ale w tańcach latynoamerykańskich, elbląscy tancerze zaczęli od czwartego miejsca. Tu najlepszą z EKT „Jantar" okazała się para Grzegorz Ślusarski i Sandra Szczepańska, szóste miejsce należało do pary Jarosław Maczyszyn i Dorota Lis i siódme – Michał Groblewski i Alicja Pawłowska.
       Miejsce na podium zajęli nieco starsi tancerze, powyżej 15 roku życia. Również w klasie C, w stylu standard Adam Popowski i Paulina Karpińska, Marcin Lipa i Agnieszka Demidziuk oraz Daniel Perwejnis i Małgorzata Tkaczuk zajęli odpowiednio trzecią, czwartą i piąta lokatę. Tańce w stylu latin Adama Popowskiego i Pauliny Karpińskiej komisja sędziowska oceniła na miejsce czwarte, pary Marcin Lipa i Agnieszka Demidziuk na miejsce dziewiąte i pary Daniel Perwejnis, Małgorzata Tkaczuk na miejsce dziesiąte.
       Drugie miejsce w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, klasie B, w stylu standard zajęła elbląska para Paweł Jankowski, Agata Giźińska, w stylu latin czwarte zajęli Mateusz Szmurło, Patrycja Sadło.
       Elblążanie – Karol Pietruszka i Blanka Szczepura - w kategorii wiekowej 10-11 lat klasie E, w kombinacji sześciu tańców zajęli trzecie miejsce, natomiast w kombinacji ośmiu tańców, klasie D, w kategorii wiekowej 12-13 lat drugie miejsce zdobył Paweł Beńko z Natalią Konopko, a szóste Mateusz Wawro z Karoliną Piątkowską. W klasie E tej samej kategorii i stylu startowały dwie elbląskie pary: Maciej Warda, Adrianna Sosik i Grzegorz Kraiński, Natalia Tomaszewska, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.
       Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego wystąpili też tancerze sekcji tańca towarzyskiego, spotykający się na zajęciach organizowanych przez CSE Światowid.
       - To był pierwszy turniej, na którym poddali się ocenie sędziów – mówi Leszek Linkowski z Centrum Tańca „Promyk". - Było to siedem par, które pokazały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich i które dzięki decyzji sędziego głównego, Roberta Woty, otrzymały klasę taneczną E.
       Z kolei na Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Tańcu Towarzyskim startowało 48 par z ośmiu klubów - z Giżycka, Olsztyna, Iławy i Elbląga.
       W najstarszej kategorii wiekowej, klasie open, stylu standardowym dominowały pary z EKT „Jantar". Pierwsze miejsce zajęła para Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk, drugie Bartłomiej Szkutnik, Alicja Minkiewicz, czwarte Mariusz Pilipczuk, Paulina Misiak i szóste Paweł Jankowski, Agata Giźińska.
       W stylu latin Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak zajęli pierwsze miejsce, a młodsi tancerze (w kategorii wiekowej 14-15 lat) – Łukasz Pierwienis, Martyna Nowaczyńska - zajęli drugie miejsce. Miejsce czwarte zajęli tu Tomasz Łobocki i Magdalena Czuba, którzy startowali też w stylu standardowym zajmując trzecie miejsce.
       W kategorii wiekowej 12-13 lat, klasie open, stylu latin elbląskie pary zajęły: miejsce czwarte Grzegorz Ślusarski, Sandra Szczepańska, piąte Jarosław Maczyszyn, Dorota Lis i szóste Michał Groblewski, Alicja Pawłowska.
       W stylu standard, tej samej kategorii i klasie, para Jarosław Maczyszyn, Dorota Lis zajęła trzecie, a Grzegorz Ślusarski, Sandra Szczepańska piąte i Michał Groblewski, Alicja Pawłowska szóste miejsce.
       W kategorii wiekowej 16 -18 lat, klasie open, stylu latin Bartłomiej Szkutnik, Alicja Minkiewicz zajęli trzecie, a Mateusz Szmurło, Patrycja Sadło czwarte miejsce. Natomiast w stylu standard para Szkutnik-Minkiewicz uplasowała się na pierwszej pozycji, Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk na drugiej, a Sebastian Rutkowski, Arletta Wyżlic na trzeciej.
       Organizatorami obu turniejów byli: CSE Światowid, Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Warmińsko-Mazurski, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar".
      
       Pełne wyniki dostępne są na stronie
       http://www.taniec.slominski.pl/dump/Do2009_00362.html
       http://www.taniec.slominski.pl/dump/Do2009_00367.html
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama