UWAGA!

Elblążanie z dyplomami Stanleya (boks)

W sobotę (3 lutego) na warszawskim Torwarze odbyła się doroczna gala sportowa, w trakcie której honorowano ludzi związanych z boksem zawodowym i sportami walki statuetkami oraz dyplomami Stanleya. W gronie wyróżnionych znaleźli się elblążanie: trener Hieronim Kozakiewicz i utalentowany pięściarz Adam Kośmider - obaj z KSW Tygrys.

Statuetki i dyplomy Stanleya - od imienia wielkiego mistrza wagi średniej Stanisława Kiecala, są dowodem uznania dla ludzi związanych z boksem i profesjonalnymi sportami walki, w których techniki pięściarskie mają podstawowe znaczenie. Stanisław Kiecal (Stanley Ketchel) urodził się w 1886 roku w Rapids w stanie Michigan w rodzinie polskich emigrantów z Sulmierzyc w powiecie piotrkowskim. W 1907 roku zdobył tytuł mistrza świata w boksie w wadze średniej i stał się sportowym idolem Ameryki. W ciągu 7 lat uprawiania boksu wygrał 54 walki z czego 49 przez nokaut, przegrał 4 i 4 zremisował. Dla upamiętnienia znakomitego boksera wyróżniające się zasługami dla sportów walki osoby są w Polsce raz w roku honorowane. W tegorocznej gali dyplomem Stanleya w kategorii "trener" uhonorowano elblążanina Hieronima Kozakiewicza, trenera i zapobiegliwego działacza Klubu Sportów Walki Tygrys. W tej kategorii dyplomy otrzymali również trenerzy: Ludwik Buczyński - prowadzący kadrę narodową bokserów seniorów, Leszek Piotrowski, odpowiedzialny za kadrę pięściarską kobiet i Zbigniewa Raubo szkoleniowiec kadry bokserów kadetów.
     Dyplomem Stanleya w kategorii "młody talent" uhonorowano Adama Kośmidra z KSW Tygrys, wychowanka trenera Kozakiewicza, który wywalczył wicemistrzostwo Europy uczniów.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Znowu Kozak zbiera wszystko. Czy w Elblągu w boksie pracuje tylko on ? To coś nie tak .....przecież z młodzieżą pracują inni trenerzy.....a sukcesy przypisuje sobie tylko on jeden. Nie ładnie panie Hieronimie !!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    100 % Elblążanin(2007-02-06)
  • Kozak sam się wprosił i zaprosił na te imprezę,jak zwykle zresztą,dla niego nie istnieja inni trenerzy w Elblągu,tylko spytaj go kiedy i ile boksował zdobywając doświadczenie,bo nawet najstarsi kibice boksu go nie jarzą,a bez doświadczenia w tej dyscyplinie sportu to on może uczyć,ale w Kenii.
Reklama