UWAGA!

Elblążanie zdobyli cztery medale!

Elbląg, Zwyciężczynie na podium.
Zwyciężczynie na podium.

13 września odbyła się VI Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wszystko działo się na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Elblążanie zdobyli 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy. To wielki sukces zważywszy na to, iż w zawodach wzięło udział 25 placówek z całego województwa oraz dwa zaproszone Domy Dziecka z Litwy.

Reprezentanci Domu Dziecka z Elbląga pełni optymizmu wyruszyli wraz z opiekunami ( Łukasz Fekieta, Sławomir Mizerski, Marek Nowicki) na Spartakiadę. Na najwyższym podium stanął Paweł Korpacki w konkursie skoku w dal (grupa 11 – 14 lat). Srebrne medale zdobyła drużyna młodszych dziewcząt grająca w „dwa ognie” w składzie: Natalia Giec, Urszula Ćwiklińska, Paulina Bednarska, Agata Szwarc, Roksana Mieczkowska, Natalia Okońska oraz drużyna dzieci (7 – 10 lat) w grach i zabawach występująca w składzie: Michał Suchodolski – kapitan, Kamil Tkaczyk, Jan Surba, Sławomir Gurba, Adrian Radomski, Marta Zielińska. Brązowy medal zdobyła sztafeta dziewcząt prowadząca przez cały dystans jednak na ostatniej zmianie dziewczęta zgubiły pałeczkę, ale walczyły do końca o medal.

 


     Występ naszej drużyny należy uznać za bardzo udany biorąc pod uwagę fakt, że nasi reprezentanci brali udział jedynie w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci do lat 10 oraz grupa od 11-14 lat – brak reprezentantów w grupie 15-18 lat gdzie do zdobycia była największa ilość medali).
     Dzieci z elbląskiego ośrodka udowodniły, że należą do ścisłej czołówki w naszym województwie, a sport może być wspaniałą zabawą i znakomitym środkiem wychowawczym dla młodych ludzi.

Łukasz Fekieta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama