UWAGA!

Elblążanin Mirosław Puta zwycięzcą w rzucie dyskiem

 Elbląg, Elblążanin Mirosław Puta zwycięzcą w rzucie dyskiem
fot. nadesłana

Weterani lekkiej atletyki kolejne już w tym roku spotkanie wyznaczyli sobie w Nowym Mieście Lubawskim. Tam właśnie 18 maja odbył się jubileuszowy V Ogólnopolski Mityng Weteranów w Rzutach Lekkoatletycznych Drwęca 2019, będący jednocześnie nieoficjalnymi mistrzostwami Warmii, Mazur i Pomorza w tej dyscyplinie sportowej

O randze zawodów świadczyć może m.in. fakt, że otwarcia  ich dokonał burmistrz miasta Józef Blank, a wśród zaproszonych gości znalazła się  starosta powiatu nowomiejskiego Ewa Dembek. Oprócz tradycyjnych konkurencji, czyli rzutu oszczepem, dyskiem i pchnięcia kulą,  miała tam również miejsce rywalizacja w zupełnie nietypowych konkurencjach  rzutowych (rzut młotem szkockim, ciężarkiem oraz dyskiem antycznym). W  zawodach wzięło udział ponad 50 uczestników z najdalszych zakątków Polski, a  nawet Europy. Także nasze miasto miało na nich swojego reprezentanta, który  godnie reprezentował Elbląg. Mirosław Puta startując we wszystkich sześciu  konkurencjach zdobył jeden złoty oraz pięć srebrnych medali.  Na szczególną uwagę zasługuje osiągnięty przez niego rezultat w rzucie dyskiem,  bowiem 45 metrów i 7 centymetrów to najlepszy wynik osiągnięty przez  sportowca weterana z Warmii, Mazur i Pomorza w historii polskiego sportu weterańskiego w kategorii wiekowej M 50.
       Najbliższym ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Toruniu pod koniec sierpnia. Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki  do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia.
Jarosław Bekier
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama