Elblążanin w reprezentacji Polski na Puchar Europy Kadetów (judo)

Procentuje sukces, jaki osiągnął Paweł Makarewicz z elbląskiego UKS Tomita w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Skierniewicach. Judoka został powołany w skład reprezentacji Polski na piąty turniej zaliczany do Pucharu Europy Kadetów.

Przypominamy, że Paweł Makarewicz walczący w wadze 90 kg wygrał pucharowe zawody juniorów młodszych w swojej kategorii wagowej. W Skierniewicach, w drodze na podium stoczył cztery walki, wszystkie zwycięskie. Najpierw pokonał Michała Czarneckiego (KS Judo Czechowice-Dziedzice), następnie Daniela Moskala (Kodokan Toruń), Grzegorza Kłoczko (Czarni Bytom) i w finale Grzegorza Słabiaka (KS Judo Czechowice-Dziedzice).
       Jego umiejętności wysoko ocenili selekcjonerzy reprezentacji Polski i powołali judokę do kadry na piątą edycję EJU Cup 2010, która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Rosji, niedaleko Moskwy. Po zawodach elblążanin wraz z ośmiorgiem reprezentantów Polski będzie uczestniczył w dniach od 12 do 14 kwietnia w obozie sportowym. Gratulujemy!