Elblążanin zwycięzcą (sztuki walki)

Elbląg, Elblążanin zwycięzcą (sztuki walki)

I Otwarte Mistrzostwa Rosji Studentów Walki Wręcz (rus. Rukopasznyj boj, ang. Hand to hand fighting) odbyły się 12-13 kwietnia w Kaliningradzie. Elblążanie zdobyli na nich złoty i dwa brązowe medale.

W zawodach wystartowało ponad 160 zawodników z 12 uniwersytetów z różnych obwodów Rosji, zawodnicy z Kazachstanu, ekipa z Czech oraz elblążanie reprezentujący Polskę.
       Do zawodów dopuszczeni byli zawodnicy uczący się lub którzy ukończyli naukę nie wcześniej niż w 2013 roku.
       Zawodnicy SSW Fighter Elbląg specjalizujący się w Sambo w składzie: (do 70 kg) Jacek Matuszak, Arkadiusz Maśliński, (do 75 kg) Tomasz Przepióra, (do 80 kg) Krzysztof Puk, (+95 kg) Łukasz Kawczak, wywalczyli w sumie jeden złoty i dwa brązowe medale.
       W najcięższej kategorii wagowej Kawczak Łukasz wywalczył po dwóch stoczonych walkach (wygrana i porażka) brązowy medal. Podobnie Tomasz Przepióra z stosunkiem walk 2 wygrane i 1 przegrana uplasował się na najniższym stopniu podium. Miłą niespodziankę sprawił Matuszak Jacek rywalizujący w kategorii do 70 kg, wygrywając wszystkie 4 pojedynki i zdobywając tytuł Mistrza Rosji Studentów w Walce Wręcz. Ponadto Jacek dostał nagrodę indywidualną za Najlepszego Technika Turnieju.
       Krzystof  Puk i Arkadiusz Maśliński po wygranych pierwszych walkach trafili na bardzo silnych przeciwników z Rosji. Elblążanie po zaciętych starciach musieli uznać wyższość Rosjan.
       Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.
       Najbliższy sprawdzian elbląskich „Fighterów” już 26 kwietnia na VI Międzynarodowym Turnieju Sambo w Elblągu, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.