UWAGA!

Elblążanka z medalem mistrzostw świata w hokeju

 Elbląg, Elblążanka z medalem mistrzostw świata w hokeju
Fot. UKS Wikingowie

W minioną niedzielę (15 stycznia) na lodowisku Jantor w Katowicach zakończyły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Polska zaprezentowała się rewelacyjnie pokonując Koreę Południową 6:0, Hiszpanię 4:0 oraz Tajwan 4:0, a uległa jedynie mistrzyniom świata - Danii 1:3.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się elblążanka Maja Brzezińska, wychowanka klubu UKS Wikingowie, która w klasyfikacji zawodniczej turnieju uplasowała się na piątym miejscu (pierwszym wśród Polek) zdobywając 4 punkty w punktacji kanadyjskiej. strzelając łącznie trzy bramki: po jednej w meczu z Danią, Hiszpanią oraz Tajwanem, oraz zaliczając asystę w meczu z Koreą.

To był niestety ostatni występ na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie U18, gdyż Maja w maju kończy 18 lat. Na szczęście powoływana jest również do reprezentacji seniorek w hokeju na lodzie, gra w rozgrywkach European Women’s Hockey League oraz rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, więc będziemy mogli dalej śledzić jej rozwój w tej pięknej i bardzo wymagającej dyscyplinie sportowej. Życzymy powodzenia i wielu strzelonych bramek.

UKS Wikingowie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama