UWAGA!

Energetyczne Truso

 
Elbląg, Energetyczne Truso
fot. Anna Dembińska

Siatkarki II-ligowego Truso zyskały sponsora tytularnego, którego przedstawiono dziś (30 sierpnia) na oficjalnej konferencji prasowej. Od sezonu 2018/2019 zespół będzie się nazywał Energa Truso Elbląg.

Siatkarki Truso przygotowują się do nadchodzącego sezonu, który rozpocznie się pod koniec września. Władzom klubu udało się pozyskać sponsora tytularnego i do nazwy zespołu dołączył człon Energa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Stanisław Szczepański zwrócił uwagę, że popularność siatkówki rośnie i dlatego Truso zdecydowało się kontynuować współpracę z zespołem - Widzimy szansę rozwoju tej dyscypliną na równi z piłką ręczną - powiedział wiceprezes MKS Truso. Z pozyskania sponsora bardzo zadowolony jest trener Andrzej Jewniewicz - Nasza drużyna będzie startowała w rozgrywkach jako Energa MKS Truso Elbląg. Sponsorem tytularnym jest Energa, mamy również innych sponsorów, którzy nas wspierają. Liczymy też na to, że jeszcze uda nam się zachęcić kolejnych. Środki, które dostaliśmy zabezpieczają nam start na sezon 2018/2019 - podkreślił trener.
       Elblążanki znalazły się w grupie A, która liczy dwanaście zespołów: Gedania Gdańsk, APS Rumia, SMS Police, SKF Forex Politechnika Poznań, Energetyk II Poznań, UKS ZSMS Poznań, UKŻPS Cocodrillo Kościan, KS Spójnia Stargard, KS Pałac II Bydgoszcz, WTS Włocławek, UKS Orzeł Malbork i Energa MKS Truso Elbląg.

  Elbląg, Na konferencji obecni byli: trener Andrzej Jewniewicz, kapitan Katarzyna Szostak, wiceprezes MKS Truso Stanisław Szczepański, sekretarz Ryszard Biskup oraz Adam Matwiejczuk.
Na konferencji obecni byli: trener Andrzej Jewniewicz, kapitan Katarzyna Szostak, wiceprezes MKS Truso Stanisław Szczepański, sekretarz Ryszard Biskup oraz Adam Matwiejczuk.

Znany jest już skład drużyny. Truso reprezentować będzie: Katarzyna Szostak, Izabela Wąsik, Paulina Markowicz, Agnieszka Kowalczyk, Aleksandra Frąckiewicz, Aleksandra Czyjak, Adrianna Dziąbowska, Wiktoria Florek, Gaja Mackiewicz, Martyna Mierkowska, Julia Socha, Kamila Skowrońska, Natalia Dąbrowska oraz Julia Głowacka. W okresie przygotowawczym w treningach brały udział także juniorki z grupy Wojciecha Samulewskiego: Zuzanna Katyszewska, Martyna Tarmasewicz, Edyta Fiedorowicz. - W składzie jest sześć seniorek, osiem juniorek, dwie kadetki oraz jedna młodziczka. Trenerami pozostają Andrzej Jewniewicz i Wojciech Samulewski, a współpracują z klubem Kazimierz Stankiewicz, Aleksandra Pietrulewicz i Regina Jurczak.
       Trener Andrzej Jewniewicz podkreśla że celem drużyny jest znalezienie się w najlepszej ósemce i utrzymanie w II lidze. Kapitan Katarzyna Szostak wskazuje że chciałaby zagrać o nieco wyższe cele - Mam nadzieję, że uda nam się być w ósemce, jednak moim malutkim marzeniem jest być jeszcze wyżej. Po roku mam okazję wrócić do grania i chciałabym się pokazać z jak najlepszej strony i jak najbardziej wspomóc zespół - dodała kapitan drużyny.
       Pierwszy mecz Truso zagra w Rumi 29 września, a przed własną publicznością 3 października. W tym sezonie część spotkań zostanie rozegrana w środy.
      
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama