Faworytki z Lubina ograły elbląski Start (piłka ręczna)

Elbląg, Pomimo widocznej mobilizacji, piłkarki ręczne Startu uległy aktualnym wiceliderkom tabeli ekstraklasy Zagłębiu z Lubina
Pomimo widocznej mobilizacji, piłkarki ręczne Startu uległy aktualnym wiceliderkom tabeli ekstraklasy Zagłębiu z Lubina (fot. PS)

Pomimo widocznej mobilizacji, piłkarki ręczne Startu uległy aktualnym wiceliderkom tabeli ekstraklasy Zagłębiu z Lubina 27:34 (11:14). Podopieczne Bożeny Karkut wykazały się większym doświadczeniem, dokładnością w rozgrywaniu akcji w ataku i twardą grą w obronie. Tych atutów brakowało piłkarkom z Elbląga. Zobacz fotoreportaż.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, jednak to przyjezdne w decydującej fazie meczu przed przerwą utrzymywały 3-4 bramkową przewagę wypracowaną na początku spotkania. Elblążanki grały w defensywie w ustawieniu 1 – 5, co przyniosło powodzenie. Po 13 min gry i bramce Edyty Grudki był remis po 6. Potem rywalki dorzuciły trzy bramki tracąc jedną i przy ich prowadzeniu 8:6 trener Andrzej Drużkowski w 19 min wziął czas dla Startu. Dyspozycje szkoleniowca jakie przekazał swoim podopiecznym, nie wpłynęły na zmianę ich gry. Wynik meczu do przerwy ustaliła Monika Pełka – Fedak w ostatniej akcji już po czasie, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, ale to Zagłębie prowadziło różnicą trzech trafień - 14:11.
       W drugiej połowie przewaga podopiecznych Bożeny Karkut nie podlegała dyskusji. Z minuty na minutę przewaga Zagłębia była coraz większa. W 44 min przy prowadzeniu lubinianek 23:16, trener Drużkowski po raz drugi poprosił o czas. Apelował do zawodniczek o dokładność podań, unikanie własnych błędów w grze, które skutkowały utratą bramek. W 50 min z gradacji kar, czerwoną kartkę zobaczyła Edyta Grudka, co znacznie osłabiło defensywę elblążanek. W efekcie snajperskimi umiejętnościami popisywały się lubinianki Klaudia Pielesz i Kinga Byzdra, a przewaga Zagłębia ostatecznie wyniosła 7 bramek. Zagłębie wygrało mecz w Elblągu 34:27. Wygrało, bez korzystania ze wsparcia wpisanej do protokołu zawodów Elżbiety Olszewskiej, byłej piłkarki Startu, która cały mecz przesiedziała na ławce rezerw.
       Składy i bramki
       Start: Miecznikowska, Agnieszka Kordunowska – Dolegało 4, Pełka – Fedak 4, Sądej 4, Cekała, Stradomska 7, Szymańska 3, Grudka 4, Anita Kordunowska 1, Knoroz. Kary 12 min. Trener Andrzej Drużkowski.
       Zagłębie: Maliczkiewicz, Czarna, Tsvirko – Piekarz 6, Ciepłowska 1, Semeniuk 1, Obrusiewicz 2, Jacek 2, Orzeszka 1, Korcić 8, Pielesz 8, Byzdra 8. Kary 12 min. Trener Bożena Karkut.
       Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock).
       Wyniki innych meczów 14. kolejki
       Piotrcovia Piotrków Tryb. – AZS AWF Wrocław 26:21, SPR Lublin – KPR Jelenia Góra 43:16, AZS Politechnika Koszalińska – SPR Olkusz 32:15, KSS Kielce – Vistal Łączpol Gdynia 24:35, Ruch Chorzów – Zgoda Ruda Śląska 28:27.