Festiwal bramek (okręgówka)

W trzeciej kolejce spotkań ligi okręgowej prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie zespoły z Tolkmicka i Kurzętnika. MGKS pokonał u siebie Drwęce Samborowo 5:0, a Zamek Kurzętnik wygrał z Grunwaldem Frygnowo 6:0.

W trzeciej kolejce ligi okręgowej najefektowniejsze zwycięstwo odniósł Zamek Kurzętnik, który pokonał na własnym stadionie Grunwald Frygnowo aż 6:0. Do przerwy po dwóch bramkach Mówińskiego i jednym trafieniu Lendziona Zamek prowadził już 3:0. W drugiej odsłonie piłkarze z Kurzętnika jeszcze trzykrotnie trafiali do bramki gości, w tym dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Słupski. Także dość okazałe zwycięstwo odniosło MGKS Tolkmicko pokonując na własnym stadionie Drwęce Samborowo 5:0. W meczu tym sędzia pokazał aż dwie czerwone kartki dla zawodników Drwęcy.
     Pierwsze punkty natomiast stracił dotychczasowy lider zespół Startu Nidzica, który na wyjeździe zaledwie zremisował z beniaminkiem Tęczą Miłomłyn 1:1. Po pierwszej połowie i bramce Majewskiego Start prowadził 1:0. Jednak w drugiej odsłonie walecznie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania, a bramkę na wagę jednego punktu zdobył w 75 min. Klonowski.
     Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła natomiast ostatnia w tabeli Olimpia Kisielice pokonując Syrenę Młynary 2:1. Gospodarze pierwsza bramkę zdobyli tuż przed przerwą. Kiedy w drugiej połowie do bramki Syreny trafił Bunkowski, wydawało się, że jest już po meczu. Jednak gol w 72 min. Fedaka sprawił, że do końca mecz był bardzo zacięty. Syrena mogła doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystała kilku dobrych sytuacji.
     Nie odbył się natomiast mecz Warmiaka Łukta z Olimpią Olsztynek, który został przełożony na 27 sierpnia.

Wyniki 3. kolejki: Czarni Rudzienice - Zatoka Braniewo 1:1 (0:0), MGKS Tolkmicko - Drwęca Samborowo 5:0 (2:0), Zamek Kurzętnik - Grunwald Frygnowo 6:0 (3:0), Wałsza Pieniężno - GKS Iława 2:0 (0:0), Olimpia Kisielice - Syrena Młynary 2:1 (1:0), Iskra Narzym - GKS Wikielec 0:2 (0:0), Tęcza Miłomłyn - Start Nidzica 1:1 (0:1), Warmiak Łukta - Olimpia Olsztynek - przełożony na 27 sierpnia.