Gdynia pokonana (koszykówka)

W meczu koszykówki ligi międzywojewódzkiej juniorek MKS Truso Elbląg pokonało VBW GTK Gdynia 85:54.To już drugie zwycięstwo elblążanek nad tym zespołem. W Gdyni podopieczne trenerki Magdaleny Kołackiej wygrały 12 punktami.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, zakończonej prowadzeniem Truso 17:13, kolejna upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi Truso. Punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyły: Marta Mejer - 31, Karolina Kowal - 16, Aleksandra Majewska - 15, Kamila Śliwiak - 8, Kamila Meuś - 5, Katarzyna Szkałuba i Urszula Dębek - obie po 4 oraz Kinga Strehlau i Joanna Kowalska - każda po 1.
     - Dziewczyny wygrały drugą kwartę 16:6, wykazując lepszą dyspozycję przy zbiórkach piłki z tablicy i skuteczność w wyprowadzanych kontrach - ocenia swoje podopieczne trenerka. - W akcjach z kontry wyróżniała się Karolina Kowal. Podobnie wyglądał przebieg drugiej połowy meczu, bo trzecią kwartę wygraliśmy 28:16, a czwartą 24:19. Zapraszam kibiców do hali przy ul. Korczaka w środę, gdzie o godz. 17 o ligowe punkty zagramy z Piątką Tczew.