Grała IV liga

Elbląg, Grała IV liga

W przedostatniej kolejce IV ligi rozgrywanej w tym roku Concordia zapewniła sobie fotel lidera na czas zimowej przerwy. Rezerwy Olimpii przezimują w środku tabeli. Poważne kłopoty ma braniewska Zatoka, która nie umie wydostać się z dolnych stref tabeli.

Rezerwy wygrywają z czerwoną latarnią

Dziś do Elbląga przyjechał ostatni zespół IV ligi: Błękitni Pasym. Faworytem tego spotkania byli gospodarze – drugi zespół Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy tylko własnej niefrasobliwości zawdzięczają skromne zwycięstwo. Autorami obu bramek dla Olimpii był Marcin Bawolik, podopieczni Karola Przybyły stworzyli sobie kilkanaście dogodnych sytuacji, przeważali, prowadzili grę. Słowem: wszystko przemawiało za tym, że odniosą przekonywujące zwycięstwo. Problemem była skuteczność. Z drugiej strony boiska Błękitni mieli też pecha notując uderzenie w słupek, a później w poprzeczkę. Paweł Rutkowski skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry, po ładnym strzale Kamila Świercza.

Olimpia II Elbląg – Błękitni Pasym 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Bawolik (25. min.), 2:0 – Bawolik (61. min.), 2:1 – Świercz (90+1. min.)

Olimpia II: Rutkowski - Sarnowski, Wierzba, Begier (76' Filipczyk), Winiarski (57' Kazimierowski), Zając (81' Żygielewicz), Czernis, Milanowski, Pokrywka (87' Labecki), Bawolik (64' Szantyr), Branecki (69' Kottlenga)

Lider powiększa przewagę

Concordia Elbląg dzisiejszy mecz w roli gospodarza rozgrywała w Starym Polu. Rywalem pomarańczowo – czarnych była Polonia Iłowo. W związku z porażką Jezioraka Iława w spotkaniu z Huraganem Morąg (5:3 dla Huraganu) gospodarze stanęli przed szansą zwiększenia przewagi nad wiceliderem. Ale aż do 80. minuty gościom udawało się utrzymać bezbramkowy remis. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Radosław Bukacki i już wiadomo, że przerwę zimową Concordia spędzi na fotelu lidera IV ligi. Przewaga pomarańczowo- czarnych nad drugim w tabeli Jeziorakiem wynosi cztery punkty, nad trzecim Huraganem Morąg – pięć.

Concordia Elbląg – Polonia Iłowo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 – Bukacki (80. min.)

Concordia: Leszczyński – Bukacki, Szmydt, Kopka, M. Pelc (63' Łojeczko), Skierkowski, Szawara, Drewek, Błaszczyk (56' Łęcki), Tomczuk, Lewandowski

Zatoka w poważnych kłopotach

Braniewska Zatoka zanurza się w coraz większych kłopotach. Braniewskie Smoki zadomowiły się w dolnych rejonach tabeli. Okazją na poprawienie dorobku punktowego miał być sobotni mecz z MKS-em Korsze – zespołem, który przed tą kolejką zajmował przedostatnie miejsce w lidze. Jak się okazało, i to były za wysokie progi dla braniewian, których stać było na zdobycie tylko jednej bramki. Zatoka w tym sezonie nie potrafi zdobyć punktów na wyjeździe i wczoraj podtrzymała tę smutną tradycję. Gospodarze strzelili trzy gole i zainkasowali komplet punktów.

MKS Korsze – Zatoka Braniewo 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Sawicki (5. min.) , 1:1 – Szpakowski (10. min.), 2:1 – nieznany (12. min.), 3:1 – Sawicki (75. min.)

Zatoka (wyjściowy skład): Kosowski – Jastrzębski, D. Wieliczko, Jakimczuk, Chomko, Szpakowski, Szymanowski, B. Wieliczko, Levenko, Wolak