UWAGA!

Grand Prix w Elblągu sukcesem dla UKS Kontra (boks)

 
Elbląg, Andrzej Wasilewski z Janem Karpiukiem,
Andrzej Wasilewski z Janem Karpiukiem, fot. nadesłana

Tydzień po Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Wiesława Budzińskiego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Kontra" w Elblągu rozpoczął się  II Turniej “Grand Pix” jako eliminacja do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie.

Wystartowało 108 zawodników reprezentujących 45 kluby, wśród nich dwóch pięściarzy UKS "Kontra" Elbląg.
       Bardzo udany występ w całym cyklu zawodów zaprezentował Andrzej Wasilewski, który walczył w kategorii wagowej 60 kg, gdzie łącznie zgłoszono 7 zawodników.
       W ćwierćfinale Wasilewski w efektownym stylu przez nokaut techniczny w pierwszym starciu zwyciężył Daniela Przybylskiego (Olimp Szczecin). W kolejnym dniu turnieju wygrał po bardzo emocjonującym pojedynku niejednogłośnie na punkty 2:1 z zawodnikiem Broni Radom Rafałem Grabowskim. Tym samym awansował do finału, gdzie na skutek walkowera został zwycięzcą kategorii wagowej 60kg.
       Turniejowe zmagania  obserwował  trener polskiej kadry narodowej seniorów Walery Korniłow. Podczas udzielonego wywiadu stwierdził, że wielu zawodnikom brakuje techniki, ale  zauważył kilku dobrze wyszkolonych pięściarzy, których widziałby w składzie  kadry narodowej. Wśród tych wybranych wskazał właśnie na Andrzeja Wasilewskiego z elbląskiej Kontry. Będziemy obserwowali dalszą karierę sportową tego zawodnika, dla którego powołanie do reprezentacji kraju będzie ogromnym wyróżnieniem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze.
      
Łukasz Ziółkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Powinno być " . .. Oprócz uczestnictwa w zawodach, Trener Walery Korniłow zdążył odwiedzić również stare miasto w Elblągu. Zapytany jak podoba mu się Elbląg, stwierdził, że jest podobny do Grodna, w którym on sam obecnie mieszka. Podczas rozmowy zdradził także, że do kadry narodowej brani pod uwagę są również kandydaci z Elbląga. Zawodnicy o których wspomniał trener to między innymi Andrzej Wasilewski oraz Marcin Śnitko. Choć czeka ich jeszcze sporo pracy. .. ." Tak powinna być przedstawiona rzetelna i uczciwa in formacja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Rzetelna.informacja(2014-06-09)
 • Pan Janek Karpiuk jest sponsorem klubu Kontra, bardzo przyjazny człowiek dla boksu, oby więcej takich ludzi w sporcie. Marek
 • Ale info. elbląg ma ciśnienie, ale daleko mu do poziomu i rzetelności wiadomości zamieszczanych na port. Elu, ktoś musi być lepszy.
 • Pan Jan kiedys sam boksował i był pięściarzem w Starcie Elbląg, bardzo sympatyczny i otwarty dla sportu gość, Gratulacje dla zawodnika i sponsora za sukces.
Reklama