UWAGA!

Historyczne zwycięstwo

Niepełnosprawni hokeiści IKS Atak mogą odnotować w krótkiej, bo niespełna półrocznej historii, pierwsze oficjalne zwycięstwo. Na międzynarodowym turnieju w Malmoe pokonali 3:1 zespół z Holandii. Blisko sukcesu byli w meczu ze Szwedami - przegrali tylko jedną bramką. W pozostałych spotkaniach elblążanie z honorem przyjęli lekcję od lepszych rywali - ulegli innej szwedzkiej ekipie 1:12 oraz Estończykom 1:4.

W turnieju biorą udział najlepsze kluby ze Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii i debiutant z Polski. Przypomnijmy, że trenerem IKS Atak jest nasz rodak zza oceanu, najlepszy niepełnosprawny hokeista na świecie, Sylwester Flis.
     IKS Atak zorganizował pierwszą w Polsce sekcję hokeja na sledgach, czyli specjalnie skonstruowanych sankach do jazdy na lodzie. W Elblągu tworzony jest ośrodek przygotowań paraolimpijskich w tej dyscyplinie. Dla trenujących tu zawodników z całego kraju to szansa wystąpienia na najważniejszych dla każdego sportowca zawodach. Każdy z nich praktycznie już jest kadrowiczem.
     - Ale do Vancouver droga jest daleka - przypomina Tomek Woźny, prezes IKS. - Najpierw trzeba zdobyć doświadczenie i temu służy program startów za granicą. Potem trzeba wywalczyć kwalifikację.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • przepraszam ze pytam ale czy chodzi o narodowa reprezetacje szwecji i zespol piesni i tanca holandii czy poprostu wszystko wtopili.????
Reklama