UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

II Turniej Elbląskiej Ligi Tańca

 
Elbląg, II Turniej Elbląskiej Ligi Tańca
fot. nadesłane

 W czwartek, 21 czerwca, w CSE Światowid odbył się II Turniej Elbląskiej Ligi Tańca. Rodzice, którzy przybyli po raz drugi, aby podziwiać swoje pociechy, byli równie mocno przejęci wydarzeniem, co młodzi tancerze.

 - Ciekawa jestem, ile syn nauczył się od poprzedniego występu - zastanawiała się pani Kasia, mama jednego z uczestników. - Dobrze, że organizowane są takie imprezy, ponieważ rodzice mogą zobaczyć postępy w nauce tańca. Dzięki temu dzieci też nabierają większej odwagi. Syn dzisiaj wydaje się trochę mniej zdenerwowany niż poprzednio.
       Przed turniejem na twarzach uczestników malowało się przejęcie oraz niepokój - najpierw czy partner lub partnerka dotrą na zawody, potem czy nie pomylą kroków. Tancerze wyróżniali się z tłumu, bowiem wszyscy chłopcy mieli zielone koszulki, a dziewczynki żółte. Instruktorzy przez cały czas czuwali nad swoimi podopiecznymi i trzymali za nich kciuki podczas prezentacji.
       - Jest bardzo dobrze – mówiła Katarzyna Lesz podczas tańca uczniów ze SP nr 6. – Jestem z nich zadowolona, mam nadzieję, że podczas wakacji czasem zatańczą dla przyjemności.
       Zawodnicy, tak jak i na poprzednich zawodach, zaprezentowali się przed komisją sędziowską, która przyznawała im punkty za występ. Tak samo będzie na dwóch kolejnych turniejach, w październiku i grudniu. Podczas grudniowej, ostatniej imprezy, punkty zebrane na wszystkich czterech zawodach zostaną zsumowane i w ten sposób wyłonione będą najlepsze pary z Elbląskiej Ligi Tańca. Zwycięzcy zostaną uhonorowani medalami i nagrodami.
        Z czwartkowego spotkania tancerze nie wyszli jednak z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Ponadto uczniowie z dwóch szkół – SP 12 i SP 23 – dostali nagrodę specjalną, czyli puchar, za najliczniejsze przybycie na turniej.
       - Dzieci nie wiedziały o niespodziance, toteż na widok pucharów aż im się oczy zaświeciły - mówi instruktor tańca Paweł Jacewicz. - To fajne wyróżnienie i może zachęci dzieci do systematycznego uczestnictwa w zajęciach po wakacjach.
       Kolejną niespodzianką dla publiczności oraz uczestników były pokazy tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu par z Elbląskiego Klubu Jantar. Tańce standardowe z finezją zatańczyła para Tomek Łobocki i Magda Czuba, natomiast gorące łacińskie rytmy zaprezentował Kordian Zagaja i Adrianna Sosik.
       Adepci Elbląskiej Ligi Tańca z podziwem patrzyli na kunszt taneczny i piękne stroje bardziej doświadczonych kolegów. - Ale piękna niebieska suknia i buty - zachwycała się Partycja. - Też taką chciałabym mieć i tak tańczyć.
       Poza uczestnikami Elbląskiej Ligi Tańca, w czwartkowe popołudnie, zaprezentowały się również pary, uczęszczające na kurs tańca towarzyskiego do Centrum Tańca Promyk, a także najmłodsze pary z Elbląskiego Klubu Tańca.
       - Zaprosiliśmy do udziału innych tancerzy, którzy nieco dłużej tańczą niż uczniowie Elbląskiej Ligi Tańca, po to, aby pokazać jakie postępy można zrobić ćwicząc systematycznie i konsekwentnie – mówią organizatorzy. - Chcieliśmy też, by dzieci poczuły szczególną atmosferę, jaka zawsze towarzyszy tego typu imprezom.
       Założenie organizatorów sprawdziło się, bowiem wszyscy z turnieju wychodzili zadowoleni. Dzieci przyrzekały, że będą przez wakacje ćwiczyć, niektóre obiecały pojechać na taneczny obóz, gdzie tańca na pewno nie zabraknie.
      
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama