UWAGA!

IV Memoriał Zygmunta Bogdziewicza odbędzie się w Elblągu

 Elbląg, IV Memoriał Zygmunta Bogdziewicza odbędzie się w Elblągu

W dniach 27-28 czerwca odbędzie się w Elblągu IV Memoriał Zygmunta Bogdziewicza w strzelectwie sportowym. Zawody będą okazją do uczczenia pamięci tego wybitnego sportowca i trenera, a także pierwszym lokalnym sprawdzianem dla zawodników po dłuższej przerwie w rywalizacji.

Zygmunt Bogdziewicz (1941-2016) był dwukrotnym wicemistrzem świata w strzelectwie sportowym. Specjalizował się w strzelaniu do ruchomej tarczy. Ośmiokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy, w tym dwa razy na najwyższym jego stopniu ze złotym medalem indywidualnym i drużynowym. Był ponadto wielokrotnym mistrzem Polski i medalistą zawodów krajowych. Zmarł 19 marca 2016 roku.

 

W rocznicę jego śmierci, na strzelnicy należącej do klubu WKS Flota Elbląg, rozgrywany jest Memoriał im. Zygmunta Bogdziewicza. W tym roku termin zawodów został przełożony z uwagi na zamknięcie obiektów sportowych i dłuższą przerwę w rywalizacji spowodowaną wirusem. "Cieszę się, że zawody w końcu mogą się odbyć. Zygmunt Bogdziewicz był moim przyjacielem i częstym gościem na naszej elbląskiej strzelnicy. Organizacją cyklicznych zawodów chcemy uczcić jego pamięć, która jest żywa wśród sportowców, trenerów i działaczy" - mówi Jerzy Domeracki, prezes WKS Flota Elbląg.

 

W trakcie zawodów rozegrane zostaną cztery konkurencje strzeleckie, zarówno pistoletowe jak i karabinowe. W osobnej kategorii mogą wystąpić dzieci i młodzież z roczników 2006-2010, do czego gorąco zachęca klub WKS Flota Elbląg.

 

Zawody odbędą się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących regulacji oraz zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie klubu: strzelwksel.pl.

WKS Flota Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama