UWAGA!

„Jantar” na POMOSTACH (taniec)

Elbląg, „Jantar” na POMOSTACH (taniec)
(fot. PS)

Blisko 150 par z całej Polski, a także z Rosji i Litwy wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY 2009, który odbył się wczoraj (21 czerwca) w Światowidzie. W tym gronie znalazło się 29 par reprezentujących Elbląski Klub Tańca „Jantar”. Zobacz fotoreportaż Pawła Serockiego.

Turniej rozegrany został w wielu kategoriach, stylach i klasach
       tanecznych. Dobrze zaprezentowały się pary z EKT „Jantar”. W kategorii wiekowej 12-13 lat, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8 tańców pierwsze miejsce zajęła para Michał Groblewski, Alicja Pawłowska, drugie miejsce – Grzegorz Ślusarski, Sandra Szczepańska, a na piątym znalazł się Mateusz Wawro z Karoliną Piątkowską. Trzecie miejsce w kategorii 12-13 lat, Klasa: C, Styl: Standard zajęli Paweł Beńko z Dominiką Kolterman, a w stylu Latin uplasowali się na miejscu drugim.
       W kategorii wiekowej 14-15 lat, Klasa: C, Styl: Standard elbląscy tancerze – Tomasz Łobocki i Magdalena Czuba zajęli piąte, a w stylu Latin trzecie miejsce. Z kolei Łukasz Pierwienis i Martyna Nowaczyńska zajęli szóste miejsce zarówno w standardzie, jak i tańcach latynoamerykańskich.
       W kategorii powyżej 15 lat, Klasa: C, Styl: Standard najlepsze okazały się pary z EKT „Jantar” – Marcin Lipa i Agnieszka Demidziuk (miejsce I) i Daniel Perwejnis, Małgorzata Tkaczuk (miejsce II). Na szóstym miejscu w tej kategorii znalazła się para Mateusz Szmurło i Patrycja Sadło. W stylu Latin pary „Jantara” uplasowały się:
       na miejscu II – Marcin Lipa, Agnieszka Demidziuk
       na miejscu III - Adam Popowski, Monika Sokołowska
       na miejscu IV - Mateusz Szmurło, Patrycja Sadło
       i na miejscu VI – Daniel Perwejnis, Małgorzata Tkaczuk
       W tej samej kategorii wiekowej, w klasie B, Styl: Standard piąte miejsce należało do pary Paweł Jacewicz, Urszula Hryciuk, a w klasie A pierwsze miejsce zajął Mariusz Pilipczuk z Pauliną Misiak i drugie – Mateusz Czyżyk z Martą Pilipczuk.
      
       Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego POMOSTY odbył się w ramach projektu "POMOSTY - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej", który jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama