UWAGA!

Jechała o 50 km/h za dużo

 
Elbląg, Jechała o 50 km/h za dużo

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu eliminują z ruchu piratów drogowych. W ciągu minionej doby zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Prawa jazdy zostały zatrzymane kierującym na 3 miesiące.

Mandat karny w wysokości 500 złotych oraz zatrzymanie prawa jazdy grozi za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli 58-latka w miejscowości Krzewsk, 55-latka w Żurawcu oraz dwie inne osoby w Zwierznie i Godkowie. Wspólnym mianownikiem tych zatrzymań było właśnie znaczne przekroczenie prędkości. Wszyscy wymienieni jechali powyżej 100 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jednie w Polsce zabierają prawo jazdy za przekroczenie prędkości w żadnym innym Państwie UE nie ma takiego prawa które pozwala karać kierowców w ten sposób. Jeżeli tak bardzo chcą to może roboty publiczne za każdy kilometr 1 godzina. Pożytek byłby jakiś dla mieszkańców.
 • @WyborcaPiSu - Nie pisz głupot :) chociażby w Niemczech za przekroczenie prędkości mają prawo zabrać prawo jazdy choć nie muszą tego robić. Już za przekroczenie o 26km//h masz zakaz prowadzenia pojazdów na miesiąc. W Norwegii, która co prawda nie jest w Unii masz za przekroczenie prędkości o 26km/h zabrane prawko (czas od 3 tygodni do nawet dożywotnio zabranego prawka). Bardzo dobrze, że zabierają prawka, powinien być jeszcze większy mandat plus jak piszesz praca społeczna w ciuchach z napisem: jestem idiotą i nie potrafię jeździć rozsądnie, żeby przy okazji byli pośmiewiskiem hehe :D
 • Wyborcy PiS nie powinni mieć prawa głosu.
 • to jeszcze napisz jaka jest w Niemczech tolerancja na alkohol. Podpowiem 0,5 promila. Tutaj za tyle wyrok i więzienie.
 • Ale cierpisz co? Przyzwyczajaj się na jeszcze dużo dłużej..
 • w Anglii zabieraja starym dziadkom np. królowi zabrali za wypadek a w zasadzie to sie zrzekl
 • We wschodnich Niemczech jest dokładnie 0,00,czyli bar. anie jeden z drugim nie piszcie bzdur jak nie masz zielonego pojęcia !!!!! W zachodnich Niemczech rzeczywiście jest inaczej, czyli do 0.5 ( tak było a jak jest teraz, to nie wiem). Z tym tylko, że w przypadku wypadku kierowca ponosi wszystkie koszty, które są w niektórych przypadkach astronomiczne. Także nie opłaca się w ogóle cokolwiek wypić. Ludzie naprawdę nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo nie jest tak słodko z tą tolerancją. Odnośnie zabierania prawo jazdy, to oczywiście też są zabierane a do tego są dużo wyższe mandaty.
 • Władysławowo ogr. do 40 km/h, Wikrowo i Wiktorowo.
 • Dobrze prawisz :) siedzą tacy w domach i myślą, że wszystko wiedzą i wprowadzają ludzi w błąd :) Na zachodzie bardziej dotkliwe są kary niż w Polsce, także cieszcie się z tego co macie :)
 • Jaki teren zabudowany??? Ustawiają się w krzakach i zabierają prawo jazdy za to że ktoś jechał za szybko po pustej drodze, z piractwem drogowym ma to niewiele wspólnego.
 • Propaganda jak z autostradami w Niemczech. Po 1 spora część jest połatana i z płyt betonowych - u nas są lepsze - z tym, że tamte mają ponad 70 lat u nas 15??. Po 2. Ograniczenie prędkości na autostradzie u nas 140. W niemczech?? No limit?? - niestety w Niemczech na autostradzie jest ograniczenie do 130 km/h ... i jeśli miniemy znak -koniec ograniczenia 130 km/h - wtedy możemy jechać no limit, ale zdarza się 80 km/h na autostradzie - w tunelach, a zdarza się nawet do 60 km/h np. kawałek przed granicą. Ale co tam propaganda wie lepiej, że tam jest no limit.
 • Krzewsk, Żurawiec, Zwierzno - gratuluję jechać po tych drogach więcej niż 80 - wąsko oraz dziury i doliny - być może nikogo nie zabijesz - być może. Ale zawieszenie długo tego nie wytrzyma. Ciekawe dla czego w Raczkach na Tynie zwalniają całkiem do zera- może tam powinni tak przelatywać.
Reklama