UWAGA!

Jeden wyścig do dwóch regat (żeglarstwo)

Elbląg, Jeden wyścig do dwóch regat (żeglarstwo)
(fot. rp)

W sobotę (15 sierpnia) w Krynicy Morskiej odbyły się 53. regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego, połączone z regatami o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej. Zobacz fotoreportaż.

Skrócona trasa regat wiodła uczestników spod Krynicy Morskiej przez zachodnie rejony stawy Elbląg w okolice Tolkmicka i z powrotem w okolice „Piotrusia” (stawy Elbląg). Pomimo słabego wiatru, a czasem jego braku, spośród 24 załóg 18 udało się ukończyć wyścig. Zmagania żeglarzy na wodach Zalewu trwały od godziny 11 do 19.
       Zdobywcą Błękitnej Wstęgi Zalewu Wiślanego, czyli bezwzględnie pierwszym jachtem na mecie, okazał „Bezan” (kpt. Bogdan Justyński) przed „Palominem” i „Tarsziszem”. Natomiast po przeliczniku w regatach o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej w grupie pierwszej zwyciężył „Bezan” (kpt. Bogdan Justyński) przed „Palominem” i „Papago”. W grupie drugiej zwyciężyła „Vega Alfa” (kpt. Leszek Kapczyński) przed „Szybką Baśką” i „Grogiem”.
      
      
rp
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyli w całych regatach wzieło udział 24 jachty!?
 • Zapraszam do przeczytania relacji z troszkę bardziej prestiżowych regat : www.ykstal.org.pl . W Gdyni odbyły się regaty klasy olimpijskiej STAR , gdzie wspólnie z załogami : Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki ,Maciej Grabowski, Łukasz Lesiński swoje umiejętności doskonalili żeglarze z Elbląga. Wspaniała i życzliwa atmosfera , wzajemna pomoc przy rozwiązywaniu problemów , profesjonalna oprawa organizacyjna i medialna - tego na Zalewie brakuje. .....nie rozumiem , dlaczego łódka klasy STAR , która powinna dodawać kolorytu każdym regatom, jest tak nieżyczliwie traktowana przez organizatorów regat na Zalewie Wiślanym / do Pana Panie Justyński piję /
 • wiadomość dla WS, nie rozumiem dlaczego Pana tak nie lubią na Zalewie skoro ja Pana uwielbiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SZALONA ŻEGLARKA(2009-08-18)
 • Ideą Błękitnej Wstegi jest danie możliwości udziału wszystkim żeglarzom na dowolnych jachtach. Niestety ta idea na Zalewie Wiślanym została pogrzebana. Na Zatoce nie ma ograniczeń. Wobec powyższego może trzeba zmienić nazwę regat na regaty jachtów jedynie słusznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczupak obserwator(2009-08-18)
 • Witam szczególnie Szczupaka. Nic nie wiem, żeby ktoś nie mógł. .. na Zalewie. Ze strony obserwatora wiele rzeczy wygląda inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczestnik(2009-08-19)
 • Dziękuję za komplement Szalona Żeglarko. Kim jesteś. .. nie wiem choć próbuję się domyślić. A co do regat. .. .cały problem tkwi w nastawieniu. .. to ma być zabawa dla wszystkich, propagowanie żeglarstwa jako sportu dżentelmenów. Żeglarstwo tak jak i tenis i golf ma swoje zasady, które tu na zalewie zostały pogrzebane a całość raczej przypomina pijacki spęd i całowanie się po tyłkach niż sportową ale amatorską rywalizację. WS.
 • do WS, jeszcze bardziej CIEBIE uwielbiam, mówisz tyle o całowaniu, od zawsze marzyłam o dżentelmenie, który zna się nie tylko na żeglarstwie ale i na golfie. Jeśli chodzi o mnie to ja też nie popieram picia alkoholu. Cieszę się, że jesteś abstynentem. Nie mogę się doczekać kiedy razem popłyniemy i nauczysz mnie wybierania żagli i powiesz, który sznurek jest najważniejszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SZALONA ŻEGLARKA(2009-08-19)
 • fajne teksty, czasami z tych sznurków najważniejszy jest. .. .jeden sznurek.
 • hmmm. .. .nadal nawet nie jestem w stanie domyślić się kto tak miło się do mnie zwraca. czuję się troszkę stremowany tym co piszesz. .. a na golfie nie znam się zupełnie. .. Nie mam zielonego pojęcia. .. .może jakiś trop ??
 • Do Uczestnika. Wystarczy przeczytac zawiadomienie o regatach, a dowiesz się jakie jachty mogły sartować. Ty napewno zmieścileś się w tej grupie jedynie słusznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczupak obserwator(2009-08-20)
 • Do WS. Minęła północ, a ja o Tobie myślę. .. Mam nadzieje, że razem napijemy się zalewianki. Podobają mi się Twoje poglądy muśnięte wiatrem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SZALONA ŻEGLARKA(2009-08-21)
 • coś mi sie widzi iż kolega Z. zmienił płeć. .. ..
Reklama