UWAGA!

Jest czas na budowę formy (piłka siatkowa)

 Elbląg, Siatkarki młodziczki MKS Truso podczas meczu w Elblągu w sezonie 2008/2009
Siatkarki młodziczki MKS Truso podczas meczu w Elblągu w sezonie 2008/2009 (fot. M)

Dwanaście zespołów siatkarek młodziczek zgłosiło się do uczestnictwa w lidze wojewódzkiej Warmii i Mazur w sezonie 2009/2010. Jest w tym gronie drużyna MKS Truso Elbląg, która miniony sezon zakończyła sukcesem w województwie, a potem po serii eliminacji udziałem w finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek o Puchar Prezesa PZPS zajmując w nich czwarte miejsce w kraju.

Pozostały wspomnienia z Legionowa gdzie rozegrano turniej finałowy i niedosyt, bo elblążanki prowadzone przez trenerski duet Aleksandrę Pietrulewicz i Kazimierza Stankiewicza były bardzo blisko podium. Elbląg miał pewne miejsce w czwórce finału niezależnie od jego wyniku meczu z Legionovią. Ta wiadomość tak zafascynowała młode siatkarki Truso, że do meczu z Legionovią przystąpiły zbyt rozluźnione i w efekcie przegrały 0:2. Zabrakło zaledwie dwóch małych punktów, by utrzymać pierwsze miejsce w grupie. To spowodowało, że o awans do ścisłego finału mistrzostw Truso walczyło z UKS Krzanowice, faworytem turnieju. Elblążanki przegrały 0:2 (18:25, 22:25) i o brązowe medale stoczyły pojedynek, niestety bez skutku, z MKS Świdnica. Uległy rywalkom 0:2 i z pewnością będą pamiętały w przyszłości, że o sukces trzeba walczyć w każdym z meczów. Czwarta lokata w kraju młodej drużyny jest jej sukcesem.
       Na półmetku wakacji znane są już rywalki MKS Truso w rozgrywkach wojewódzkich w sezonie 2009/2010. Są to drużyny UKS I Piątka Olsztyn, UKS II Piątka Olsztyn, UKS Herkules Ełk, UKS Warmiss Volley Olsztyn, SPS Sparta Braniewo, UKS Nidka Ruciane Nida, MKS Dobre Miasto, KS I Bartoszyce, KS II Bartoszyce, LKS Wel Lidzbark i MKS Zryw Volley Iława. Zespoły podzielono na trzy grupy, a w grupie „A” z MKS Truso grać będą systemem turniejowym drużyny z Rucianego Nidy, KS II Bartoszyce i UKS II Piątka Olsztyn. Pierwszy turniej z udziałem wymienionych zespołów rozegrany zostanie w Olsztynie w dniach 24 – 25 października, a gospodarzem ostatniego, czwartego w Elblągu, będzie Truso w dniach 12 – 13 grudnia. Kolejnym etapem już w roku 2010, będą turnieje drużyn, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupach rozgrywane w systemie pucharowym. Najlepsze trzy drużyny wyłonione w tym trybie rozegrają trzy turnieje o miejsca 1 – 3. Mistrzowską drużynę siatkarek młodziczek poznamy 7 marca 2010. Do rozpoczęcia batalii o miejsca na podium, a na takie liczą kibice Truso dla elbląskiej drużyny, jest jeszcze dużo czasu. Szkoleniowcy rozpoczną przygotowania siatkarek na zgrupowaniu sportowym w dniach 17 – 27 sierpnia organizowanym przez MOS Truso w Miłakowie.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama