UWAGA!

Joga, Tabata, Aqua Fitness i wiele innych zajęć

 Elbląg, Joga, Tabata, Aqua Fitness i wiele innych zajęć

Jesień to idealny czas na aktywność, ale często wybieramy tę pod dachem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje różnorodne ćwiczenia zarówno dla osób młodszych, w średnim wieku, jak i seniorów.

Za oknem coraz zimniej, a na sali gimnastycznej albo na basenie wciąż taka sama temperatura i nie ma wiatru ani deszczu, warto więc w tym czasie skorzystać z zajęć w obiektach sportowych. Kolejny rok organizowana jest akcja Aktywuj się z MOSiR-em, w ramach której można uczestniczyć w różnych formach ćwiczeń.

- Z roku na rok staramy się dopasować jak najlepiej naszą ofertę do potrzeb elblążan – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – Niemalże codziennie mamy różne propozycje dla osób aktywnych. A jest w czym wybierać, bo są zajęcia w wodzie w obu elbląskich basenach, a także ćwiczenia w sali fitness na terenie lodowiska, takie jak: Joga, Zumba, Fit Camp czy Gimnastyka dla seniora.

 

Tygodniowy rozkład zajęć w ramach Aktywuj się z MOSiR-em:

Poniedziałek:

– 9.15 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

– 12.00 – Gimnastyka dla seniora w sali fitness w budynku lodowiska

– 20.00 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

Wtorek:

– 18.00 – Nauka jazdy na łyżwach dla dzieci i dorosłych

– 19.00 – Joga w sali fitness w budynku lodowiska

– 20.00 – Aqua Fitness w CRW Dolinka

– 20.15 – Zumba w sali fitness w budynku lodowiska

Środa:

– 9.15 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

– 20.00 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

Czwartek:

– 19.00 – Fit Camp (Tabata) w sali fitness w budynku lodowiska

– 20.00 – Aqua Fitness w CRW Dolinka

Piątek:

– 19.00 – Zumba w sali fitness w budynku lodowiska

– 20.00 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

Sobota:

– 9.00 – Aqua Fitness w CRW Dolinka

– 11.00 – Aerobik w wodzie dla seniora w Krytej Pływalni

– 12.00 – Aerobik w wodzie dla seniora w Krytej Pływalni

– 16.30 – Aqua Fitness w Krytej Pływalni

 

Joga – wtorek godz. 19.00 (sala fitness – lodowisko)

Vinyasa Yoga jest prowadzona jest przez Agatę Derebecką. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, ale każda z nich ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Jest to energetyczna forma jogi, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Ponadto, polepsza się nasza równowaga, zarówno psychiczna, jak i fizyczna.


        

Zumba – wtorek godz. 20.15 i piątek godz. 19.00 (sala fitness – lodowisko)

Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców czy brzuch. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki.

 


        

Fit Camp – czwartek godz. 19.00 (sala fitness – lodowisko)

Zajęcia Fit Camp oparte są na zasadach treningu Tabata, czyli tzw. interwały. Łączy się tu ćwiczenia w taki sposób, aby poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Trening ten oparty jest na dużym wysiłku i następujących, we właściwych odstępach, przerwach na odpoczynek, co pozwala ciału na kolejne jeszcze intensywniejsze serie. Prowadzi to do maksymalnej stymulacji mięśni całego ciała oraz do silnego pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz.

 

Gimnastyka dla seniora, poniedziałek godz. 12.00 (sala fitness – lodowisko)

Są to zajęcia ogólnorozwojowe skierowane do osób trochę starszych. Ich celem jest poprawa sprawności oraz zwiększenie świadomości ciała. Zajęcia o umiarkowanej intensywności prowadzą do wzmocnienia mięśni, trzymania prawidłowej postawy tak, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe. Regularne ćwiczenia poprawią samopoczucie oraz wypłyną pozytywnie na zdrowie. Gimnastykę dla seniora prowadzi Agata Derebecka.

 

Zajęcia Jogi, Fit Camp, Zumby oraz Gimnastyki dla seniora odbywają się w sali fitness w budynku krytego lodowiska przy ul. Karowej 1. Koszt uczestnictwa w zajęciach Jogi, Fit Camp i Zumby to każdorazowo 10 zł od osoby, natomiast w zajęciach dla seniorów – 8 zł. Bilety można nabywać tuż przed zajęciami w kasie lodowiska.

 

Nauka jazdy na łyżwach, wtorek godz. 18.00 (Lodowisko Helena)

Zajęcia na lodowisku dostosowywane są do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników szkółki, a treningi zostaną podzielone tematycznie. Dodatkowo, najmłodszym uczestnikom zajęć, z pomocą przyjdą specjalne pingwiny, dzięki którym mogą stawiać pierwsze kroki na lodzie. Nauka jazdy na łyżwach to zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwami lub chcą się doszkolić. Cotygodniowe treningi poprowadzi Ewa Konarzewska, trenerkę łyżwiarstwa. Koszt uczestnictwa w zajęciach to: 11 zł bilet ulgowy i 14 zł bilet normalny.

 

Aqua Fitness

To wspaniała forma treningu całego ciała, który zmierza do osiągnięcia dobrego samopoczucia oaz maksymalnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Zajęcia odbywają się zarówno w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68, jak i w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki 25.

W Krytej Pływalni poranne zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 9.15, wieczorne w poniedziałki, środy i piątki o godz. 20.00 oraz sobotę o godz. 16.30. Pojedyncze wejście to koszt 20 zł, natomiast karnety można kupić w cenie 70 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 100 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

W Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 20.00 oraz w soboty o godz. 9.00. Uwaga – promocja! Na jesień obniżamy ceny karnetów! Pojedyncze wejście to koszt 25 zł, natomiast karnety można kupić w obniżonej cenie – 80 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 130 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

 

Aerobik dla seniorów – sobota godz. 11.00 i 12.00 (Kryta Pływalnia)

To druga z propozycji zajęć na basenie i zarazem druga skierowana specjalnie do seniorów. W ramach zajęć wykonywany jest szereg ćwiczeń specjalnie przygotowanych dla tej grupy wiekowej. Łączą one w sobie gimnastykę korekcyjną z aerobikiem i elementami pływania. Dodatkowo jest to świetna metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach. Taka forma aktywności opóźnia procesy starzenia, pozwala odzyskać wigor i energię. Cena biletu wynosi 8 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego.

 

Więcej informacji na stronie: mosir.elblag.eu oraz pod numerem: 55 625 30 00.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama