UWAGA!

Judocy walczyli we Wrocławiu (judo)

Zmienne nastroje towarzyszyły elbląskim judokom podczas rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu. 

Do Wrocławia pojechali elbląscy judocy, którzy wcześniej w eliminacjach makroregionalnych wywalczyli awans na mistrzostwa. Elbląg reprezentowali zawodnicy MKS Truso: Joanna Deptuła, Tomasz Gadaj Jr. i UKS Tomita: Kamil Piórkowski, Lubomir Adamiak, Piotr Kokoszka.
       Joanna Deptuła (57 kg) zakończyła udział w mistrzostwach po przegranej pierwszej walce z Magdaleną Kowalczyk (TKS Judo Tarnów). Po dwóch pojedynkach – zwycięstwie nad Pawłem Skorcem (Czarni Bytom) i porażce z Jakubem Zarzecznym (Wybrzeże Gdańsk) rozstał się z tatami startujący w wadze 90 kg Tomasz Gadaj Jr.
       Najlepszy wynik z judoków UKS Tomita uzyskał Piotr Kokoszka (81 kg). Do walki o medale w jego kategorii wystartowało 44 zawodników, a elblążanin po zwycięstwach nad Łukaszem Derdą (AZS Poznań), Grzegorzem Zimeckim (AZS Warszawa) i Romanem Błońskim (STS Gryf 3 Słupsk) uległ Patrykowi Kuszy (UKS Gimnazjum Suchy Las). W repasażach pokonał Patryka Marcinkowskiego (Czarni Bytom) i przegrał z Tomaszem Szczepaniakiem (AZS Opole), zajmując siódme miejsce w turnieju.
       W tej samej kategorii wagowej startował Lubomir Adamiak, ale w pierwszej walce przegrał z Marcinem Lisowskim (UKS Bushido-Mons Szczecin). W repasażach pokonał Łukasza Musioła (AZS Gliwice) i Daniela Gest (Wybrzeże Gdańsk), lecz przegrał z Piotrem Pojawą (Wojownik Skierniewice) i zajął dziewiąte miejsce.
       Startujący w kategorii 66 kg Kamil Piórkowski po zwycięstwie nad Piotrem Kaczmarczykiem (Conrad Gdańsk) przegrał z Maciejem Zachejem (Gwardia Warszawa) i zakończył udział w mistrzostwach.
       Gratulujemy wszystkim elbląskim judokom awansu na mistrzostwa.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama