Juniorki Truso nadal liderem (koszykówka)

W ostatnim w tym roku meczu ligi międzywojewódzkiej juniorek MKS Truso Elbląg pokonało Omegę Gdynia 104:46 i przewodzi w tabeli.

Początek meczu miał wyrównany przebieg. Elblążanka Marta Mejer miała problemy z powstrzymaniem wszędobylskiej Kariny Misztal, łapała przewinienia i po 7 minutach Truso prowadziło tylko 11:10. Trener Arkadiusz Majewski zdecydował się zdjąć Martę z boiska i to poskutkowało. Do gry wprowadził Katarzynę Szkałubę i Urszulę Dębek, a gra nabrała rytmu. Pierwszą kwartę Truso wygrało 25:17, drugą kwartę 37:2, a koncertowo zagrała Szkałuba, wykazując 100-procentową skuteczność rzutową. Zdobyła w pierwszej połowie spotkania 25 punktów.
     Gdynianki straciły ochotę do gry, co uwidoczniły wyniki kolejnych kwart meczu, wygrane przez Truso 20:4 i 22:13. W efekcie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem elblążanek 104:46.
     - Dziewczyny pokazały, że potrafią walczyć - mówi Arkadiusz Majewski. - Katarzyna Szkałuba w całym meczu zdobyła 28 punktów, mając w tym dorobku cztery trafienia za 3 punkty. Aleksandra Majewska zdobyła 26 punktów i zaliczyła 10 zbiórek z tablicy. Skutecznie rzucały inne zawodniczki. Kamila Śliwiak - 22 pkt., Marta Mejer - 11, Karolina Kowal - 6 pkt. Kamila Meuś zdobyła 5 pkt., mając w dorobku jeden rzut za 3 pkt. i 10 asyst. To dobrze rokuje na przyszłość - podsumował trener.
     Kolejny mecz w lidze juniorki elbląskiego Truso rozegrają w styczniu 2007 r.