Juniorki Truso z awansem

Elbląg, Juniorki Truso z awansem

Siatkarki Energi MKS Truso Elbląg wygrały dwa z trzech meczów podczas Turnieju Finałowego Juniorek o Mistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego i awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia.

Elbląska drużyna była gospodarzem turnieju, w którym zagrały także dwa zespoły z Olsztyna oraz jeden z Ełku. Do kolejnego etapu mogły awansować trzy drużyny, jednak tylko jedna z Olsztyna, zatem już przed rozgrywkami było wiadomo, że elblążanki będą grały dalej. Zespół Wojciecha Samulewskiego liczył na złoto, co wiązało się z nieco łatwiejszymi rywalami w późniejszym etapie. Pierwszego dnia turnieju gospodynie mierzyły się z UMKS Mikro Ełk, który pokonały z łatwością 3:0 (25:19; 25:20; 25:19). - W tym meczu byliśmy faworytem. Znamy się jak łyse konie ze wcześniejszych kategorii. Ten zespół nie był przebudowany w żaden sposób. Pierwszy set był wyrównany, jednak kontrolowaliśmy całe spotkanie. Można powiedzieć, że ten mecz był rozgrzewkowy - powiedział trener Wojciech Samulewski.

Wiadomo było, że najtrudniejszym przeciwnikiem będzie pierwszy zespół Chemika, który rywalizuje także w II lidze. Olsztynianki postawiły elblążankom bardzo trudne warunki i tylko w pierwszym secie trwała wyrównana walka. W dwóch pozostałych przyjezdne były zdecydowanie mocniejsze i pewnie wygrały 3:0 (25:22; 25:14:25:19). - To bardzo mocny zespół i nawiązaliśmy walkę tylko w pierwszym secie, natomiast kolejne dwa były bez historii. Rywal był zdecydowanie lepszy - mówił szkoleniowiec Truso.

Ostatni mecz miał zadecydować o tym, które ostatecznie miejsce zajmą siatkarki Truso. Druga drużyna Chemika w dwóch pierwszych setach prezentowała się gorzej od elblążanek i wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Olsztynianki podjęły jednak walkę, zdobyły sporo punktów z zagrywki, a w czwartym secie obroniły kilka piłek meczowych i wygrały tę partię. Tie-breaka lepiej rozpoczęły gospodynie, rywalki goniły wynik, na szczęście ze zwycięstwa 3:2 cieszyły się elblążanki (25:20; 25:17; 16:25; 25:27; 15:13). - Ostatnie spotkanie było zdecydowanie najtrudniejsze. Bardzo dobry mocny zespół juniorek młodszych, który ma bardzo duże szanse wejść do finałów mistrzostw Polski w młodszej kategorii. Dwa pierwsze sety zakończyły się na naszą korzyść, ale zespół z Olsztyna nie grał w swoim najlepszym ustawieniu. Dopiero w trzecim secie weszła podstawowa rozgrywająca i zaczęła się gra. Cieszę się, że wygraliśmy tie-breaka, bo już było bardzo nerwowo. Robiliśmy dużo zmian taktycznych, wykorzystaliśmy wszystkie czasy, żeby wybijać z rymu przeciwnika i się udało.

Siatkarki Energi MKS Truso zakończyły turniej na drugim miejscu i w dniach 17-19 lutego wezmą udział w turnieju ćwierćfinałowym - Zawsze lepiej wyjść z pierwszego miejsca i mieć teoretycznie łatwiejszą grupę. Poczekamy cierpliwie, co ma być to będzie - podsumował szkoleniowiec Truso.

Wyniki wszystkich meczów:

UKS Chemik SMS Olsztyn I - Chemik SMS Olsztyn II 3:2 (21:25, 17:25, 25:12, 25:13, 15:12)

Energa MKS Truso Elbląg - UMKS Mikro Ełk 3:0 (25:19; 25:20; 25:19)

UKS Chemik SMS Olsztyn II - UMKS Mikro Ełk 3:2 (31:29; 25:22; 25:27; 16:25; 15:9)

UKS Chemik SMS Olsztyn I - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:22; 25:14; 25:19)

UMKS Mikro Ełk - UKS Chemik SMS Olsztyn I 0:3 (12:25; 8:25; 15:25)

Energa MKS Truso Elbląg - UKS Chemik SMS Olsztyn II 3:2 (25:20; 25:17; 16:25; 27:29; 15:13)

Skład Truso: Yaroslava Biankina, Weronika Dąbrowska, Julia Gromko, Oliwia Harasim, Nikola Kaczmarzyk, Julia Łukaczyk, Daryna Mosiienko, Polina Ovsiannikova, Julia Padakova, Blanka Piecyk, Zuzanna Rakoczy, Anita Semkiw, Karyna Siriatska, Alicja Szaruga.