UWAGA!

Juniorki Truso z pucharem burmistrza Malborka (piłka siatkowa)

Przez trzy dni (28 – 30 grudnia) rozgrywano mecze w V Sylwestrowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek i Juniorek w Malborku. Rywalizację siatkarskich zespołów juniorek wygrały podopieczne trenerki Aleksandry Pietrulewicz z elbląskiego Truso, zdobywając puchar burmistrza Malborka.

Cieszymy się z noworocznego prezentu jakim jest dla nas zwycięstwo w malborskim turnieju – mówi Aleksandra Pietrulewicz, trenerka juniorek Truso. – Graliśmy składem kadetek, co oznacza, że konkurencja była starsza wiekiem, a pomimo tego wygraliśmy ten turniej po ośmiu meczach. Tylko w jednym oddaliśmy zwycięstwo, kiedy już mieliśmy pewność, że główne trofeum turnieju zabierzemy do Elbląga. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna UKS Orzeł z Malborka, stanowiąca kadrowe zaplecze dla zespołu seniorek grających od listopada w III lidze. Przy okazji dodam, że jest to dla sympatyków siatkówki w Malborku szczególne wydarzenie, bo po blisko 30 latach mają oni siatkarki grające w lidze. Trzecią lokatę w turnieju zajęła drużyna BTPS z Białegostoku, na czwartym uplasowało się Koleżeńsko Amatorskie Towarzystwo Sportowe „ALPAT” z Gdyni, a piątym UKS Promień Mońki.
       Ze szkoleniowego punktu widzenia – stwierdza trenerka – uczestnictwo w turnieju pozwoliło na dalsze doskonalenie siatkarskich umiejętności moich zawodniczek w konfrontacji z dobrymi zespołami, co ma znaczenie przed czekającymi na drużynę meczami w rozgrywkach kadetek i juniorek, także na szczeblu centralnym. Dodam, że w Malborku, w turnieju grała drużyna młodziczek naszego klubu prowadzona przez trenera Kazimierza Stankiewicza. Rywalizowała ona w gronie 14. zespołów i po serii meczów w grupach, zajęła drugą lokatę w swojej grupie. Zgodnie z regulaminem turnieju przystąpiła do meczu o trzecie miejsce, ale ostatecznie zajęła bardzo dobrą czwartą lokatę.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama