UWAGA!

Juniorki z Truso wcale nie trafiają do Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Andrzej Drużkowski
Andrzej Drużkowski (fot. M).

Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie kobiecej piłki ręcznej od indywidualnych treningów zawodniczek - informuje Andrzej Drużkowski, szkoleniowiec EKS „Startu” Elbląg. - Każda z piłkarek już przed urlopem otrzymała indywidualny zestaw zadań treningowych do wykonania. Niebawem sprawdzimy efekty tej pracy.

- Ustaliliśmy, że zawodniczki telefonicznie informują mnie o toku wykonanych zadań - mówi Drużkowski. - Dzisiaj (13 lipca) do obiadu otrzymałem cztery takie meldunki, a przy okazji przekazałem sugestie, w jakim kierunku zawodniczka może dodatkowo nasilić treningi, których podstawowym celem jest budowa cech motorycznych. Aktualnie dziewczyny pracują nad cechami ogólnorozwojowymi, odbudową tych cech po przerwie w treningach. Niebawem spotkamy się na treningach z całą drużyną. W zespole pojawią się nowe piłkarki. Klub podpisał kontrakty z Edytą Grudką, obrotową z „Ruchu” Chorzów; pochodzącą z Buska Zdrój, a grającą w KSS Kielce Edytą Szymańską. Mam zapewnienie, że do Marty Miecznikowskiej dojdzie kolejna bramkarka Paulina Kordunowska z „Łączpolu” Gdynia, a z „Sambora” Tczew pozyskaliśmy uzdolnioną zawodniczkę, która będzie w naszym klubie przechodziła rekonwalescencję po kontuzji. Obserwuję młode, uzdolnione piłkarki ręczne z MKS Truso i wiem, że w naszym klubie mogłyby po zakończeniu wieku juniorek rozwijać swoje talenty. Przed laty prowadziłem juniorki w MKS Truso i z całą drużyną przeszedłem do „Startu”, a ta wywalczyła wtedy awans do I ligi. Nie ukrywam, że aktualna sytuacja jest bulwersująca, przykładem Joanna Litwin, która po wyszkoleniu w MKS Truso będzie grała w barwach „Łączpolu” Gdynia. O przyczyny takich powtarzających się ostatnio sytuacji proszę pytać prezesa MKS Truso - dodaje Andrzej Drużkowski.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Asia ciesz sie, że wybrałaś Gdynię. Przynajmniej nie zmarnujesz sie w tym zakichanym Elblągu. .. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kolega1(2009-07-14)
 • stop miejskiej kasie dla tej gownazerii.
 • Idzie gdzie chce wyszkoliła się za swoje pieniądze
 • Ktokolwiek pomógł Joasi Litwin wyrwać się z Elbląga - GRATULUJĘ, ile tam już osób zostało zmarnowanych, a kolejne juniorki pana Ringwelskiego niech też idą do innych klubów. Czy jakieś 2-3 lata temu pan drużkowski nie obiecywał że z tamtą młodzieżą osiągnie sukcesy tylko potrzeba mu czasu i co? Gdzie ta utalentowana młodzież? Szklarczuk?Stelina?niedługo dodać trzeba Dolegało? "Super" panie drużkowski ale niesamowite słowa uznania należą się dla PANA RINGWELSKIEGO!!!!! ps: ja też z panem D. i całym startem nie chciałbym bym współpracować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibicunio(2009-07-14)
 • zgadza się, obciąć kasę dla Truso, nie będziemy z własnych podatków szkolić zawodniczek dla innych klubów w Polsce. Niech ich w całości utrzymują rodzice i wtedy ok sprawa jasna. Same płaciły za wyszkolenie więc idą gdzie chcą. teraz tak nie jest i za ich wyszkolenie miastu też coś się należy. Pamiętajcie o tym ludziki z Truso.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pies_Pluto(2009-07-14)
 • i bardzo dobrze zrobiła, wielki Start kiedyś to może był pożądny klub a teraz to padaka taka jak techtrans! Im by pieniądze zabrać i w młodziesz inwestować a nie!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasztanik(2009-07-14)
 • Niech podpiszą stosowną umowę z Truso i dają jakąś kasę na szkolenie i będzie po temacie.
 • Umowę z Truso? Pieniądze za szkolenie? Bzdura, przecież i Start i Truso z jednego garnka jedzą, a jest nim miejska kasa. Tu trzeba konkretówz obu stron, a jak nie to mediatora z UM, który rozbije układziki.
 • wypowiadacie się a pewnie połowa z was nie wie nic o warunkach na jakich Start czy Techtrans chcą zawodników czy zawodniczki z Truso. .. porównując tutaj przykładowo Gdynie a Elbląg to W Gdyni jest napewno większa kasa to po pierwsze, po drugie większa szansa wyrwania się gdzieś dalej no i do tego szkoły. .. a dla juniorów kończących Truso wbrew oczekiwaniom naszych klubów jest to ważne. .więc nie napinać się, każdy z was zrobiłby tak jak zrobiła np. Aśka
 • Ale Truso i Start to nie jest jeden klub - nie ma nic za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wianek(2009-07-14)
 • jakiś czas temu przeszły młode do Startu. I co, i g. .. no, zapchały dziurę, a potem dostały kopa na bruk i zakaz trenowania w E-gu. Banda szuj. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie - dla złodzieja(2009-07-14)
 • www.sportowefakty.pl tak Start gubi zawodniczki. T już nawet nie jest smieszne
Reklama