UWAGA!

Juniorzy na salonach (piłka nożna)

 
Elbląg, Juniorzy Olimpii zagrają w przyszłym sezonie z bardzo wymagającymi rywalami
Juniorzy Olimpii zagrają w przyszłym sezonie z bardzo wymagającymi rywalami (Fot. arch.red)

Bardzo ciekawie zapowiada się nowy sezon w Centralnej Lidze Juniorów. Olimpia będzie rywalizowała z takimi zespołami jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok czy ŁKS Łódź. 

Może się więc okazać, że w naszym mieście niejednokrotnie mecze młodych piłkarzy przyćmią występy drugoligowych seniorów. Wszystko za sprawą reformy rozgrywek juniorów i bardzo dobrej gry młodzieży Olimpii 2004, która dała awans do CLJ.
       O reformie rozgrywek młodzieżowych mówiło się od dawna. PZPN postanowił zlikwidować ligę Młodej Ekstraklasy, a na jej miejsce powołać Centralną Ligę Juniorów. W ramach CLJ mapę naszego kraju podzielono na cztery części (sąsiadujące województwa) i powstały następujące grupy:
       Grupa A (łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie)
       Grupa B (kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie)
       Grupa C (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie)
       Grupa D (lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie)
       Kwalifikacjami do CLJ były wojewódzkie ligi juniora i juniora młodszego w poprzednim sezonie. Awans świętowały trzy najlepsze drużyny z każdego województwa. W rozgrywkach juniora bardzo dobrze spisali się piłkarze Olimpii 2004. Podopieczni trenerów Macieja Chwoszcza i Dariusza Tyburskiego wywalczyli awans i w nowym sezonie już po połączeniu klubów i pod szyldem Olimpii Elbląg będą rywalizowali z najlepszymi młodzieżowymi drużynami w naszym kraju.
       W grupie A w której zagrają żółto-biało-niebiescy znalazły się też Stomil Olsztyn, Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, GKS Bełchatów, Legia Warszawa, Broń Radom, UKS SMS Łódź, AP ŁKS Łódź, ŁKS 1926 Łomża, Sokół Ostróda i MOSP Jagiellonia Białystok. W myśl regulaminu każda ekipa rozegra z każdym rywalem dwa mecze (u siebie i na wyjeździe), a dwa najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Z CLJ spadną dwie najsłabsze drużyny, a ich miejsce zajmą ekipy, które wygrają ligę wojewódzką w województwie z którego jest spadkowicz. Na dzisiaj właśnie zasady spadków i awansów wydają się jedyną niedopracowaną sprawą. W przyjętym systemie może się bowiem okazać, że bardzo dobra drużyna grająca w wojewódzkiej lidze juniorów nie będzie mogła awansować do rozgrywek centralnych (nawet grając lepiej od zespołów w niej występujących), gdyż na miejscach spadkowych nie znajdzie się drużyna z danego województwa. Mimo tego sporego minusa, nie można nie zauważyć, że sam pomysł utworzenia rozgrywek dla młodych piłkarzy jest bardzo dobry i powinien wpłynąć korzystnie na ich rozwój piłkarski.
       Początek sezonu zaplanowano na sobotę 17 sierpnia, a pierwszym rywalem Olimpii będzie w wyjazdowym meczu Stomil Olsztyn. Start ligi zapowiada się więc bardzo ciekawie, a już tydzień później nie mniejsze emocje. Żółto-biało-niebiescy podejmą przy Moniuszki MOSP Jagiellonię Białystok.
      
       Terminarz meczów Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze Juniorów (runda jesienna):

       17.08 Stomil Olsztyn (w- wyjazd)
       24.08 MOSP Jagiellonia (d-dom) Stadion przy Moniuszki o godz. 13
       31.08 Polonia Warszawa (w)
       14.09 ŁKS Łomża (d) Stadion przy Moniuszki o godz. 13
       21.09 GKS Bełchatów (w)
       28.09 UKS SMS Łódź (d) Stadion przy Moniuszki o godz. 12
       5.10 Broń Radom (w)
       19.10 Legia Warszawa (d) Stadion przy Moniuszki o godz. 12
       26.10 ŁKS Łódź (w)
       2.11 Jagiellonia Białystok (d) Stadion przy Moniuszki o godz. 12
       9.11 Sokół Ostróda (w)
      
        
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama